Osoby oczekujące na narodziny dziecka powinny dobrze się przygotować na jego przyjęcie. Muszą sobie poradzić z wieloma kwestiami, zarówno powiązanymi z reorganizacją mieszkania jak i ze skompletowaniem wyprawki no i naturalnie trzeba pamiętać, żeby w tym natłoku nie umknęła radość z oczekiwania na dziecka. Żeby się w tym wszystkim nie zamotać trzeba zrobić listę i przez cały okres ciąży powoli i systematycznie odkreślać z niej następne pozycje.

Niezwykle istotne jest przystosowanie mieszkania. Trzeba zdecydować, czy dziecko od razu będzie miało własny pokoik, czy może najpierw tylko odrębny kącik w sypialni rodziców. Jeśli zadecydują oni, że potrzebne jest odmalowanie ścian, to pierwsze miesiące ciąży to najwłaściwszy moment. Po narodzeniu dziecka nikt nie będzie nawet myślał o malowaniu mieszkania. Należy także zakupić łóżeczko, może jeszcze jedną komodę czy półkę. Istotne jest by chłodnym okiem popatrzeć na mieszkanie i wtedy zadecydować o ewentualnych zmianach.

Autor: www.babymama.pl

Kolejna kwestia – akcesoria dla dzieci . Śpioszki, koszulki, śliniaczki, skarpetki i inne ubranka. Oczywiście także pościel, ręczniki i kosmetyki. Jest tego sporo, dobrze jest zatem dopytać przyjaciół, którzy mają dzieci czego używali. Naturalnie przygotowując się na narodziny dziecka należy liczyć się z kosztami. Wyprawka, mebelki, opieka lekarska – każdy z tych elementów kosztuje. To przykre, ale w naszym kraju poród w przyjaznych warunkach także jest związany z dużymi nakładami finansowymi i dobrze jest o tym pamiętać i zaplanować wydatki tak, abyśmy nie znaleźli się pod kreską.

Jest jednak rzecz, o którą zupełnie nie musimy się martwić. Od razu po narodzinach nasz dom wypełni się pluszakami, klockami, lalkami…Zabawki dla niemowląt to najczęściej wybierane przez rodzinę i znajomych prezenty. Pamiętajmy jednak by przeznaczyć półkę lub zakupić skrzynię na te wszystkie dobra, w innym wypadku zginiemy pod naporem książeczek, misiów, samochodów i innych fantastycznych prezentów dla naszego dzidziusia. Trzeba zwrócića uwagę na to, żeby każda rzecz w pokoiku czy kąciku dziecka miała swoje miejsce. Porządek to podstawa. Uchroni nas przed nerwowym szukaniem kremu w czasie przewijania, albo smoczka, czy śliniaczka . Czekanie na narodziny dziecka to piękny czas. Można go w pełni wykorzystać przy dobrej organizacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *