Bardzo ważne w urządzaniu pomieszczeń każdego mieszkania powinno być oświetlenie. Można dzięki niemu pokazywać ładne elementy pomieszczenia, można także w cieniu ukryć niewielkie niedociągnięcia. Oświetlenie salonu powinno zostać właściwie przemyślane, by było efektowne i samodzielnie stanowiło ozdobę wnętrza. Przede wszystkim zastanówmy się czy odpowiednie dla nas są tradycyjne żyrandole czy może wolimy innego typu oświetlenie. W obecnych czasach zdecydowanie jest w czym wybierać. Można zamontować halogenowe lampy, LEDowe oświetlenie punktowe albo zdecydować się na odmienne rozwiązania.

Coraz bardziej popularne w Polsce robią się lampy stojące podpięte do głównego włącznika światła przy wejściu do pokoju. Umieszczone w paru punktach pomieszczeniu, z żarówkami o różnej mocy potrafią dać idealne światło tak do czytania, jak i oglądania telewizji, a także do spędzania czasu z rodziną i przyjaciółmi na rozmowie, albo też na randkę z ukochaną osobą.

Oświetlenie pokoju ma być nie tylko funkcjonalne – czyli na przykład pozwalać na czytanie, ale również musi być ładne. Dla przykładu efektowne kinkiety (polecamy kinkiety do łazienki) – nie stanowią tylko źródła światła, ale i elementy ozdobne, które muszą być doskonale dopasowane do aranżacji pokoju.

Apdmarket.pl - lampy

Źródło: Apdmarket.pl

W nowoczesnym wnętrzu nie będą dobrze wyglądały stylizowane, rustykalne lampy. I w drugą stronę także – do pięknego klasycznego pokoju umeblowanego antykami nie powinniśmy wstawić minimalistycznej lampy z metalu, gdyż będzie wyglądała beznadziejnie.

Jeśli nie znamy się na urządzania pomieszczeń, nie mamy pewności co do czego dopasować, a przy tym pragniemy mieć dom zaaranżowany w dobrym guście dobrze jest zdecydować się na usługi projektanta oświetlenia. Z pewnością pomoże nam i doradzi jakiego rodzaju światło doskonale sprawdzi się w naszym domu. Niezależnie od tego czy chcemy posiadać klasyczny żyrandol, czy może preferujemy stojące lampy, albo kinkiety (polecamy lampa na lustro) montowane na ścianach, na pewno dopasujemy coś do naszego stylu.

Doskonale dobrane oświetlenie z pewnością pozwoli podkreślić najładniejsze elementy wnętrz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *