Skuteczne sposoby na pozbycie się niepożądanych gości w naszym najbliższym otoczeniu.

Kategorie Poznaj
Dbanie o najbliższe sąsiedztwo domu i ogrodu to żmudna praca. Usiłujemy pilnować, by nasz ogród nie pokrył się niechcianymi chwastami, ścieramy się z trawnikiem atakowanym przez mchy, chronimy rośliny przed mszycami, a nasz dom przed gryzoniami. Bitwa jest zwykle bardzo nierówna, dlatego na szczęście jesteśmy w stanie wspomóc się odpowiednimi narzędziami i środkami chemicznymi,które przechylają szalę wygranej na naszą stronę.

mogeton

Źródło: sklep.agrosimex.pl

Istnieje wiele różnych powodów, które pomnażają możliwość występowania i rozrostu mchu na trawnikach.

Sprawdź, czy następny link (http://www.cleo-polska.pl/) jest tym, czego akurat szukasz. Zapewne bardzo pomoże Ci w Twoim projekcie, który obecnie szykujesz. Sprawdź, naprawdę warto!

Zdarza się, że są to pomyłki użytkowników, jak zbyt niskie koszenie trawnika, albo jego zbyt częste podlewanie. Powodem rozrostu mchów może być jednak zbyt małe naświetlanie, a nawet mało przepuszczalna, uboga i zbytnio zakwaszonaziemia. Jak więc zaradzić problemowi mchu? Można rozpocząć od podstawowych rzeczy, jak zwiększenie wysokość koszenia trawy. Z czynności wymagających odrobinę więcej fatygi, możemy wykonać aerację trawnika- chodzi przede wszystkim o napowietrzenieziemi poprzez rozluźnienie podłoża, dzięki czemu zachęcimy trawy do bardziej intensywnego krzewienia się. Możemy też odkwasić trawnik za pomocą wapna. Warto też zainteresować się środkami chemicznymi przeciwdziałającymi rozwojowi mchu, jak np.

Poczekaj chwilę! Zaintrygował Cię artykuł? Masz chęć na kolejne kluczowe informacje (http://sklep.techkar.pl/produkty-techkar/akcesoria-ogrodowe-techkar/pianownice-ogrodowe-techkar,2,3840)? To miłe. Wejdź w poniższy link i przekieruj się do witryny z newsami na omawiany temat.

Mogeton – kupimy go w większości sklepów ogrodniczych.

A co, jeśli to nie mchy są naszym utrapieniem, a przytoczone wcześniej, owiane złą sławą, gryzonie? Znaną metodą pozbycia się niechcianych gryzoni jest taktyka odstraszania ich różnymi emiterami ultradźwięków. Dostępność różnorakich modeli jest niemały, tak samo jak i wybór, od najtańszych, po droższe. Potrafią emitować jeden dźwięk w niezmiennych odstępach, po bardziej wieloaspektowe, wydające różne dźwięki w niejednakowych odstępach czasu. Ich skuteczność zwykle jednak jest, delikatnie mówiąc, nikła. Tradycjonaliści , że dobry gryzoń, to martwy gryzoń. Głównie dla takich są inne rozwiązania- różnego rodzaju trutki. Skuteczny jest Ratimor- to saszetki o czerwonawym odcieniu, które służą do zwalczania problematycznych gości w lokalach zamkniętych. Wystarczy tylko jedno spożycie, by gryzoń zginął w przeciągu 4-5 dni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *