Jakiego rodzaju dekoracje wybrać do swojego mieszkania?

Kategorie Umeblowanie, dekoracje, projektowanie i aranżacja wnętrz.
Każdy z elementów mieszkania, oprócz zastosowania funkcjonalnego, może posiadać również wartości estetyczne. Meble czy oświetlenie to akcesoria, które na dzień dzisiejszy powinny również pasować do pomieszczenia, decydując o jego charakterze. Tak samo sprawa wygląda w przypadku ścian; od ,metody ich wykończenia zależy bardzo dużo. Mogą pozostawać wyłącznie pomalowane farbą, bez innych elementów. Kolejnym pomysłem są tapety, które w przypadku niektórych mieszkań, szczególnie tych wykończonych w starym stylu, aktualnie powracają. Różnorodne farby i tynki umożliwiają uzyskanie nie tylko rozmaitych barw, ale i faktur. Kolejnym interesującym pomysłem są fototapety. Nad wyborem właściwego sposobu aranżacji należy się dokładnie zastanowić. Efekt potrafi być miłym zaskoczeniem, zarówno dla samych właścicieli, jak i gości.

Obrazy i dekoracje ścienne

obraz Van Gogha

Autor: ErgSap
Źródło: http://www.flickr.com

Od wieków obrazy na ścianach stanowią częsty element wystroju domów. Świadczą czasami o statusie właścicieli, a na pewno o ich guście w zakresie sztuki. Obrazy mogą być przeróżnych formatów, w rozmaitych stylach. W większości przypadków widzi się mniej lub bardziej udane reprodukcje klasycznych obrazów znanych malarzy. Niezwykle istotnym elementem są ramy. Oprawianie obrazów (informacje) stanowi w zasadzie osobną gałąź sztuki. Wybór właściwych ram wbrew pozorom nie jest zadaniem łatwym.

Zaintrygował Cię nasz tekst? Wejdź zatem do kolejnego zagadnienia i czytaj deska dwuwarstwowa dużo o intrygujących Cię zagadnieniach.

Ramy powinny podkreślać treść i barwy obrazu, jednocześnie nie przytłaczając go. Ponadto powinny pasować do wystroju mieszkania. Wybór ram jest na rynku niezwykle szeroki. Ramy drewniane są ciągle najczęściej spotykane. Ważna jest także szerokość ramy.

Zdjęcia i plakaty

Poza obrazami nierzadko także na ścianach umieszcza się zdjęcia. Mogą to być fotografieślubne, przedstawiające bliskie osoby lub o zupełnie innej treści. Poza wieszaniem na ścianach, chętnie stawia się je na meblach. Zdjęcia również wymagają właściwego oprawienia. Oprócz standardowej antyramy oferowane są różne rodzaje ram, jak na przykład ramy aluminiowe >> informacje. Tak samo jak w przypadku obrazów, wybór ramy zależeć będzie od tego, co jest na fotografii, jak również od stylu otoczenia. Na ścianach niektórzy chętnie umieszczają plakaty. Te ostatnie chętnie wybierają ludzie młodzi; wybierają plakaty muzyczne lub filmowe. Te wielobarwne wielkoformatowe dekoracje również są w stanie nadać wnętrzu pożądanego, oryginalnego charakteru.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *