Zamki do drzwi. Poczytaj tajemnice idealnego zamka antywłamaniowego

Kategorie Umeblowanie, dekoracje, projektowanie i aranżacja wnętrz.
Są dwa fundamentalne typy zamków: zamki wpuszczane jak również zamki nawierzchniowe. Te pierwsze przeznaczone są do zamontowywania w środku drzwi. Wcześniej aczkolwiek należy przygotować do tego otwory. Po zamknięciu zamka jego rygiel i zapadka wchodzą do okucia zamontowanego w futrynie. Drugi rodzaj zamków montowany jest do drzwi od strony zewnętrznej. Zamykany i otwierany jest przy użyciu klucza a od strony wewnętrznej za pomocą rygla. Zanim jednakże zdecydujemy się na nabycie zamka trzeba sprawdzić kilka błahych a niemniej jednak wyjątkowo znaczących kwestii.

klucz do drzwi

Autor: Maria Teresa Ambrosi
Źródło: http://www.flickr.com

Najpierw trzeba sprawdzić, w którą stronę otwierają się drzwi. Potem należy sprawdzić, jaka jest grubość oraz wysokość drzwi a także rozmiar i kształt zamka. Pamiętajmy, że powinno się kupować zamek, który ma atest Instytutu Mechaniki Precyzyjnej. Jeśli chodzi o sam montaż to możemy zrobić go samodzielnie albo skorzystać z pomocy zawodowców. Doskonale jest, jeśli założymy więcej niż jeden zamek. Rewelacyjnie jeszcze, aby każdy z nich pochodził z innej firmy. Dzięki tego rodzaju rozwiązaniu szabrownik ma małe możliwości na włam do naszego lokalu mieszkalnego. Takimi wartymi polecenia zamkami np. dla osób mieszkających w stolicy są zamki Gerda warszawa. Tego rodzaju zamek, na dodatek w drzwiach Gerda, odznacza się najwyższą klasą zabezpieczenia i wytrzymałości na wiercenie. Zależnie od typu drzwi zamek główny może występować samodzielnie albo w połączeniu z zamkami pomocniczymi. Zamki te są sporządzone z niezwykle mocnych i wytrzymałych materiałów, które gwarantują wygodę użytkowania oraz bezawaryjne zabezpieczenie drzwi. Są one niesamowicie odporne na włamanie między innymi dzięki specjalnej, zahartowanej płycie w korpusie, która chroni zamek (http://www.bira.pl/) przed próbami przewiercenia.

Jeżeli opisywana sprawa jest dla Ciebie pomocna, sprawdź poza tym więcej szczegółów w treści tutaj – te informacje także nie mogą pozostać pominięte.

A co jeśli nieświadomie zatrzaśniemy swoje drzwi?

I co jeżeli po wielu próbach nie uda nam się ich otworzyć? Wtenczas trzeba wezwać profesjonalistów. Oni na ogół w szybkim czasie otworzą nasz zamek. Istotne jest, ażeby dokonali tego w jak najkrótszym czasie, albowiem biorą oni zwykle ponad 100zł za godzinę swojej pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *