Zabawki i artykuły dziecięce

Kategorie Ciekawostki,Nasze dziecko

Kuchnia, zabawki z drewna

Autor: Drewniaczek.eu
Źródło: Drewniaczek.eu

Małe pociechy są najczęściej niezwykle wymagającymi osobami. Im są młodsze tym więcej potrzebują uwagi i opieki. W przypadku niemowląt troska musi być zapewniona właściwie non stop. W trakcie ich wzrostu i rozwijania się potrzebują różnych przedmiotów do pielęgnacji.

Praktycznie od urodzenia potrzebują także zabawek. Z początku są to jednak zabawki bardzo duże, o niezbyt zawiłych kształtach i w kolorach przyciągających wzrok pociechy. W przypadku pociech kilkuletnich wychodzą na jaw inne potrzeby. Dzieci są bardziej ruchliwe, pragną odkrywać otoczenie. Są zazwyczaj bardzo aktywne, w czym pomocne mogą być takie elementy jak rower. Rowerki dziecięce są raczej niezbyt drogie, a dla bardziej skutecznej nauki jazdy często posiadają dodatkowe kółka. Rowery takie zwykle także utrzymane są w kolorach dopasowanych do płci pociechy, a więc dla dziewczynek są zwykle różowe (tutaj).

Dzieci, chłopcy i dziewczynki

Autor: iStock
Źródło: iStock

Elementy pielęgnacyjne
Dzieci, szczególnie w pierwszych momentach życia, potrzebują także dużej liczby przedmiotów przeznaczonych do higieny na co dzień. Będą to przede wszystkim pieluchy. Dawniej używano pieluch z materiału, które po użyciu się prało i wykorzystywało kolejny raz.

Ekscytujący tekst? Jeśli tak uważasz, kliknij bez ociągania ten link, gdyż w witrynie alergolog dziecięcy legnica, którą tu odnajdziesz, również jest coś ciekawego.

Było to jednak rozwiązanie bardzo męczące i zabierało dużo czasu. Na dzień dzisiejszy zdecydowana większość rodziców sięga po pieluchy jednorazowe. Ich koszt jest zróżnicowany, także może sobie na nie pozwolić większa liczba rodziców niż kiedyś. Z chwilą, gdy dziecko (zobacz również TZA dla dzieci ze spektrum) wyrasta już z pieluch, ważnym przedmiotem staje się nocnik. Nocniki dziecięce oferowane obecnie są nierzadko kolorowe, niekiedy są na nich obrazki przedstawiające przykładowo zwierzęta .

Zabawki
Charakter i forma zabawek zmienia się wraz z rozwojem dziecka. Trzeba zachować dużą ostrożność w trakcie nabywania zabawek dla najmniejszych dzieci. Nie bez powodu na opakowaniach zabawek czasami można przeczytać informację, że nie są przeznaczone dla młodszych dzieci. Kilkumiesięczne albo roczne dziecko może połknąć niewielkie elementy zabawki lub na przykład wsadzić je sobie do nosa, co grozi niebezpiecznymi powikłaniami. Generalnie dla trochę starszych pociech dobrą zabawką są klocki – (zobacz). Przykładem są zestawy Lego Ninjago, odpowiednie dla chłopców oraz wiele innych kompletów i serii Lego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *