Maty i kołyski dla niemowląt. Zabawne maty dla dzieci

Kategorie Ciekawostki,Nasze dziecko
Maty edukacyjne to zabawki edukacyjne, które są doskonałe już dla trzymiesięcznego malucha. Pełnią one doskonałą funkcję zabawek edukacyjnych, jako że znakomicie pobudzają różne zmysły maluszka zarówno wzroku, słuchu jak i dotyku.

Maty te są wyposażone w pałąki, z których zwisają przeróżne grzechotki, lustereczka, maskotki.

Mata piankowa – puzzle

Autor: www.babymama.pl
Źródło: www.babymama.pl

Świetne maty edukacyjne są dostępne w różnych kształtach np. koła, kwadratu czy prostokąta, jednakże największą uwagę należy zwrócić na ich odpowiedni rozmiar – dobrany do wielkości dziecka. Dziecko musi mieć wystarczająco dużo miejsca, aby mogło się na nich swobodnie przekręcać i obracać. Warto też zwrócić uwagę na to, by kupowana przez nas mata była wykończona miękkimi poduszeczkami na obrzeżach . O funkcjonalności takiej maty świadczy też to, czy da się ją w łatwy i szybki sposób rozłożyć i złożyć. Maty edukacyjne stymulują rozwój i przyspieszają naukę dzieci.
Łóżeczko czy kołyska?
Bardzo dobry wpływ na rozwój dziecka mają kołyski.

Wejdź do serwisu oraz dowiedz się ponadto (https://www.demostenes.com.pl/kurs/angielski-dla-dzieci/), czy nasz podobny wpis wydaje się być zajmujący. Będzie nam też bardzo miło, jeśli pozostawisz ocenę.

Takie rytmiczne bujanie malucha w przód i w tył pobudza układ przedsionkowy mózgu niemowlaka, a to przekłada się na prawidłowe napięcie mięśni oraz na prawidłową postawę ciała. W związku z tym warto jest przez pierwsze 3-5 miesięcy życia niemowlęcia stosować kołyskę zamiast łóżeczka.

Do takiej kołyski należy dobrać odpowiedni materac. Powinien on być wykonany z syntetycznych materiałów, być w miarę twardy a jego rozmiar powinien być dobrany do wielkości kołyski. Ponadto materac taki powinien posiadać pokrowiec wodoodporny.

Czy szukasz na stronie przedszkole muzyczne wrocław czegoś bardzo ciekawego? Zachęcamy więc do kolejnego wpisu. Trzeba jedynie wejść w podany link.

Dzięki temu mocz dziecka, który może przedostać się z pieluszki, nie przedostanie się do materaca.
Wygodne kołyski dla niemowląt mają wiele zalet, ale również posiadają minusy. Największym minusem jest to, że kołyski nie poużywamy za długo, gdyż maluch. Kolejną wadą jest wysoka cena. Przedział cenowy za kołyskę to od około 200 zł do nawet tysiąca złotych. Ale czego nie robi się dla najlepszego rozwoju naszego ukochanego dziecka. Maluszki uwielbiają kołysanie. Takie monotonne ruchy bardzo szybko i skutecznie je usypiają. Ponadto wiele badańwielu naukowców pokazuje, że kołyski naprawdę mają bardzo dobry wpływ na rozwój dziecka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *