Na co zwrócić uwagę wybierając zabawki dla malucha

Kategorie Ciekawostki,Nasze dziecko
Kiedy przekroczymy próg pierwszego lepszego sklepu z dziecięcymi zabawkami, po chwili pada na nas blady strach, w jaki sposób poradzić sobie ze wyszukaniem tej wymarzonej przez naszą pociechę zabawki. Osobom, które nie posiadają dzieci, a pragną kupić coś siostrzeńcowi, w tym zatrzęsieniu rzeczy w sklepach jest podwójnie gorzej. Tu już nie ma innej rady, jak tylko polegać na doświadczonej pani za ladą lub też w ostateczności zapytać rodzica, który właśnie wybrał się ze swoim dzieckiem po kupno jakiegoś ekstra modnego samochodu, szalenie miękkiej maskotki albo też kolejnej lalki. Aby trochę ułatwić zakupy polecamy kilka rzeczy, bez których obecnie wasze dziecko nie będzie mogło się obejść. Dlatego kochani rodzice, szykujcie skarbonki, oto przed Wami maluszkowy przewodnik, który bije rekordy zainteresowania w sklepach w całej Polsce.

Zanim jednakże dziecię wyfrunie z rodzinnego gniazda, czeka nas jeszcze długa i wyboista droga, by właściwie wychować małego człowieka. Oczywiście, każdy młody rodzic na pewno przeczytał przed pojawieniem się dzidziusia całe tomy przeróżnych książek i myśli, że posiada kompletną wiedzę o wychowaniu malucha. Jak często praktyka pokonuje teorię! Okazuje się, że najkorzystniej zdać się na własną intuicję.

zabawka

Autor: JD Hancock
Źródło: http://www.flickr.com

Powinieneś swojemu potomkowi kupić dobre zabawki edukacyjne. Czym się takie zabawki charakteryzują? Przede wszystkim tym, że potrafią pogodzić rekreację z rozwojem umysłu. Nie kupuj dziecku kretyńskich figurek postaci ze spluwami. Sprezentuj mu raczej kilka paczek tradycyjnych klocków, z których berbeć będzie mógł zbudować co tylko zaplanuje. Zabawa z klockami silnie stymuluje umysł – silnie ćwiczy regiony umysłu, które odpowiadają za wyobraźnię oraz zdolności manualne. Sporo badań naukowych dowiodło, że dorośli ludzie, którzy niegdyś bawili się klockami, wyróżniają się dużo większą inteligencją i wyobraźnią od tych ludzi, którym niezbyt mądrzy rodzice włączali kolorowe bajki w telewizji.

Autor: VTech

Ale możemy poszukać pomocników. W odpowiednim rozwijaniu się naszych latorośli pomogą nam specjalne zabawki. Powstało już całe mnóstwo firm, które zdecydowały się działać właśnie w tym kierunku. Jest to, jak możemy zaobserwować, idealny pomysł na biznes. Dorośli są gotowi na wszelkie poświęcenia, również te pieniężne, aby zapewnić swoim pociechom świetlaną przyszłość. A gdy produkty naprawdę wypełniają swą funkcję, to powodzenie gwarantowane.

Uzupełnieniem tej listy muszą być dumel linkbaby. Bez tej zabawki żaden dziecięcy pokoik nie będzie całkowicie wyposażony. Miękkie materacyki, tworzą idealne miejsce do hasania po podłodze. Maty edukacyjne dotrzymują towarzystwa dziecku od pierwszych tygodni życia. Prawidłowo dopasowana, pobudza wzrok dziecka. Dzięki przyczepionym światełkom zwierzątkom, dźwiękom, maluch edukuje się już od początku.

Zabawek na rynku mamy mnóstwo. Ważne, aby wybierać je mądrze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *