Kilka wiadomości muzyki

Kategorie Materiały dodatkowe
Chociaż pewnie można jakoś sobie wyobrazić własny żywot bez muzyki, to w sumie nie jest to zbytnio kusząca opcja. Przecież niemalże w każdym przypadku słuchanie piosenek sprawia, że niejako jesteśmy trochę bardziej wyluzowani. Bo weźmy chociażby w rachubę słynne powiedzenie, które mówi, iż to muzyka łagodzi obyczaje. Poruszmy zatem w owym tekście nieco tematów mających związek z muzycznym światem.

koncert

Autor: BL4CK_K1N6
Źródło: http://www.flickr.com

Które zespoły muzyczne są najwspanialsze? Cóż, w tym momencie w grę wchodzą mocno subiektywne odczucia. Bo czy można najzupełniej obiektywnie rzec, że jakiś zespół jest przeciętny, beznadziejny albo przeciwnie – genialny? Z pewnością nie. Muzyka to nie chemia, a więc nie jest nauką. I to niesamowite w muzyce – mamy okazję przynajmniej godzinami dywagować z własnymi znajomymi o muzyce. Chyba wszyscy mamy ukochane zespoły muzyczne, za które niemalże bylibyśmy w stanie się pokroić. Doskonałym bandem jest choćby znany przez wielu Queen. Wielka szkoda, że Freddie Merkury zmarł na AIDS!

Angielski zespół Queen sprawił, iż świat się zmienił. Bardzo dużym atutem tamtego okresu – zatem lata 60, 70 i 80 jest to, że choć już niepodzielnie rządziła komercha, to tak czy siak nie było tak, iż wyłącznie miernoty były na czasie. Nie można sądzić, że dzisiaj jest sporo gorzej, ale jednak kiedyś w świecie muzyki było lepiej. Pewnie wielu melomanów nie polemizuje z tym. Ciekawe jest także to w jaki sposób podchodzimy dzisiaj do kwestii piractwa.

Piractwo muzyczne jest bardzo dużym problemem – można tak naprawdę rzec, że codziennie gwiazdy muzyki, sprzedawcy czy producenci tracą grubą kasę. Trudno w sumie powiedzieć, iż piractwo to tylko negatywne zjawisko, lecz w żadnym razie nie można wmawiać, że to nic wielkiego. Zwłaszcza, iż jest dużo tych rozwiązań, dzięki którym nareszcie mamy możliwość najzupełniej legalnie słuchać ulubione piosenki!

W jaki sposób? No cóż, godne znaczącego zainteresowania są serwisy takie jak choćby Youtube.

Nie zwlekaj, zobacz tekst na witrynie (http://tablicowo24.pl/kategorie/gabloty), która także Cię zaintryguje. Przeczytasz tam m.in. informację o emocjonującej Cię tutaj problematyce.

Zapewne twórca wolałby, abyśmy kupili jego krążek, ale bez cienia wątpliwości Leonard Cohen bądź Ellie Goulding wcale nie tracą na tym, że szukamy ich twórczości na Youtube. W takim razie zadbajmy o to by słuchać muzykę, ale robić to w taki sposób, aby w żadnym razie nie szkodzić swoim ulubieńcom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *