Dobre oświetlenie ma bardzo dużą rolę w życiu człowieka. Bagatelizowanie tego aspektu nie będzie dobrym pomysłem, bowiem odpowiednio dopasowane światło może poprawić samopoczucie. Poza tym przesadnie ostre i niezdrowe oświetlenie może to samopoczucie w znaczny sposób pogorszyć. Przykładem mogą być niektóre duże sklepy, które oświetla się z wykorzystaniem lamp jarzeniowych.

Dla części ludzi w szczególności tych, którzy cierpią na schorzenia związane z oczami, tego rodzaju światło jest ogromnie męczące i może powodować różnorodne przykre dolegliwości. – sklep z artykułami do domu i – sklep z artykułami do domu i biura] Zalicza się do nich przykładowo migrenowy ból głowy. Z tego powodu często ludzie zatrudnieni w takich pomieszczeniach są częściej zmęczeni, a ich wzrok jest w gorszej kondycji. Tak samo kwestia wygląda z domami indywidualnych osób. Im bardziej sprzyjające i korzystne światło, tym lepsze samopoczucie i kondycja mieszkańców.

Łazienka i kuchnia

Kuchnia i łazienka to wnętrza, które potrzebują najmocniejszego światła w całym domu. Wynika to z faktu, że w tych pomieszczeniach w większości przypadków wykonuje się dokładne czynności wiążące się z gotowaniem jedzenia oraz rozmaitymi zabiegami pielęgnacyjnymi. W tych wnętrzach niejednokrotnie stosuje się dodatkowe źródła światła poza oświetleniem górnym. Lampy do łazienki są na przykład ogromnie pomocne obok lustra, co przydaje się na przykład mężczyznom przy okazji golenia zarostu (e-sklep). W kuchni z kolei dodatkowe źródła światła często mocuje się nad blatami kuchennymi, na których na przykład kroi się produkty żywnoe-sklep.

Przedpokój i korytarz

sufit podwieszany

Autor: Armstrong
Źródło: Armstrong

W blokach mieszkalnych nierzadko można spotkać się z charakterystycznym typem oświetlenia korytarzy. W tym miejscu światło jest potrzebne jedynie przez jakiś czas, dlatego w większości przypadków stosuje się lampy, które świecą się przez określony czas, a następnie gasną. Obecnie coraz częściej widuje się lampy posiadające czujnik ruchu, które są pomysłem znacznie korzystniejszym. Jeżeli chodzi o przedsionek, zwykle nie potrzebuje on silnego oświetlenia. Konieczne jest ono jedynie ze względu na to, że w przedpokoju często wisi lustro. Oświetlenie przedpokoju w większości przypadków jest raczej niezbyt intensywne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *