Specyfika coachingu życiowego

Kategorie Ciekawostki
W ostatnich latach często można się spotkać z określeniem „coaching”. Wciąż jednak raczej nieduża liczba ludzie wie, co ten zwrot oznacza. Coraz więcej mówi się i pisze o coachingu, tak samo jak coraz więcej ludzi korzysta z tego rodzaju usług. Ogólnie rzecz biorąc coaching to zbiór różnorodnych czynności, mających na celu rozwój wybranych cech u danej osoby.

pomysł

Autor: Tsahi Levent-Levi
Źródło: http://www.flickr.com

Jednostką poddawaną temu procesowi może być pojedynczy człowiek lub więcej osób, przykładowo całe przedsiębiorstwo. Coaching biznesowy jest zresztą jednym a najczęstszych rodzajów tego procesu. W tej sferze bowiem ogromnie istotne jest kładzenie nacisku na zdolności i sukcesy jednostki, które przyczyniają się do powodzenia całej firmy. Ważne jest więc, by przywiązywać wagę do rozwoju pojedynczych osób i zachęcać je do zwiększania własnych umiejętności. O zainteresowaniu coachingiem świadczyć może duża częstotliwość wyszukiwania fraz takich jak „coaching Warszawa” w Internecie.

Walka ze stresemIstotnym działaniem związanym blisko z coachingiem są różnorodne metody przeciwdziałania efektom stresu. Stres jest zjawiskiem współcześnie bardzo rozpowszechnionym, a jego skala ciągle rośnie. Może doprowadzić niekiedy do różnorodnych zaburzeń psychologicznych, a niekiedy również do poważnych schorzeń. Stres zwykle wiąże się z prowadzeniem niewłaściwego trybu życia, na czele z ciągłym pośpiechem i niebezpiecznymi przyzwyczajeniami.

W tym artykule znajdują się bez wątpliwości warte zainteresowania informacje, ale kliknij również tutaj – ta unikalna witryna (http://www.mojekonferencje.pl/obiekty-konferencyjne-w-gorach) prezentuje analogiczną tematykę.

Coaching jest pomocny w zminimalizowaniu takich nawyków, a przynajmniej w zmniejszeniu ich zasięgu. Coach to osoba, która ma za zadanie pomóc klientowi ustalić, jakie sytuacje wywołują w nim stres i pomóc je wyeliminować – (link do artykułu).

Różne metody postępowania
Coaching w tradycyjnym rozumieniu oparty jest przede wszystkim na bezpośrednim spotkaniu coacha z klientem. Rozmowa taka w dużym stopniu opiera się na pytaniach, które mają pomóc klientowi wyciągnąć odpowiednie wnioski. Niezwykle ważne w coachingu jest to, by takie spotkania odbywały się w dobrej, pełnej wzajemnego zrozumienia atmosferze. W takich warunkach klient jest bardziej odprężony i skory do szczerej rozmowy. Ostatnio pojawiły się również sposoby o bardziej innowacyjnym charakterze. Rozmowy z coachem prowadzi się przykładowo za pośrednictwem Internetu, z wykorzystaniem aplikacji Skype.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *