Pierwsza komunia niezmiernie ważna dla każdego człowieka

Kategorie Nasze dziecko
Ubiory komunijne

Autor: ubiory-komunijne.pl
Źródło: http://www.ubiory-komunijne.pl/

Nasz kraj ma niesamowicie silnie wpojoną tradycją chrześcijańską. W szczególności osoby starsi w znacznej mierze dopasowują schemat swojego dnia albo tygodnia pod obchody religijne. Niegdyś niedzielne spacer do kościoła na nabożeństwo było sporym wydarzeniem, okazją do założenia najlepszego ubrania i pokazania się od nieskazitelnej strony. Dzisiaj część z tych rytuałów ciągle w nas pozostała, pomimo że nie przywiązujemy już tyle uwagi w codziennym życiu do religii i często nie wystarcza nam czasu lub chęci na kontynuowanie rytuałów naszych rodziców. Jednakże są chwile które próbujemy jednakowo silnie przeżywać.
 
Pierwsza komunia święta jest pewnym z takich właśnie uroczystości. To tak w rzeczywistości pierwsza możliwość dla nastolatka na wzięcie udziału w tak uroczystym dla niego dniu. Po pierwsze jest to niesamowicie kluczowe wydarzenie duchowe oraz religijne. Mały człowiek zostaje kompletnym członkiem kościoła oraz uczestnikiem nabożeństwa.

Czyżby posty opublikowane na tej stronie w pełni Cię zadowoliły? Mamy nadzieję, że tak. Ale, jeśli chcesz więcej, to kliknij tutaj.

Podczas takiej sytuacji odbywa się jego pierwsza komunia. Często jednak cała świecka otoczka tej uroczystości tłumi jego religijne znaczenie. Jednak jest to także pierwsza możliwość do kupna przepięknych ubrań i rekwizytów a najczęściej mamy rozkręcają całą tą machinę.

Autor: Superfoto.pl

Kiedyś stroje do pierwszej komunii świętej dawały zdecydowanie szersze możliwości. Zdobione sukienki z mnóstwem koronek oraz ozdóbek były niemalże małą wersją sukien ślubnych. Później wiele diecezji przyhamowało trochę ten proceder wprowadzając wymóg zakładania prostych alb. Dzięki temu zatarły się różnice pomiędzy dziećmi z bogatszych oraz biednych rodzin. Jeszcze jedną rzeczą, którą dziewczynki uwielbiają są wianki komunijne. W tej kwestii nadal mamy bogate pole do działania więc producenci proponują nam niesamowicie dużo różnych typów począwszy od tradycyjnych wianków lub opasek z subtelnymi kwiatami po bogate wielobarwne nakrycia głowy.
 
Dla młodych ludzi Komunii Świętej nie bez znaczenia jest również obyczaj wręczania podarunków z okazji pierwszej komunii świętej. Kiedyś zwykle był to złoty łańcuszek albo kolczyki. Dzisiejsze podwyższające oczekiwania młodych i przyzwyczajenia konsumenckie obligują do ofiarowywania coraz droższych prezentów i niegdyś upragniony rower wygląda bardzo blado.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *