Przyjście na świat dziecka to zdecydowanie jedno z najistotniejszych zdarzeń w życiu każdej osoby. To czas wręcz magiczny. Tak naprawdę od początku układamy w swoim życiu priorytety, tworzymy na nowo ścisłe relacje z rodziną. Jest to także okres niełatwy dla świeżo upieczonych rodziców. I nie ma znaczenia czy to ich pierwsze dziecko czy może trzecie. By bez przeszkód cieszyć się tym wydarzeniem warto przed urodzeniem się dziecka przygotować mieszkanie, a szczególnie pokój dla noworodka.

To bez znaczenia czy mamy wielkie czy małe mieszkanie, powinniśmy przeznaczyć dla dziecka choćby niewielki kącik. Producenci mebli postarali się, by nawet małą przestrzeń dało się wygodnie i przede wszystkim funkcjonalnie urządzić. Przykładem są przewijaki do zamontowania na łóżeczku.

Kliknij ten odnośnik i przeczytaj więcej wskazówek (http://metalzdrewnem.pl/szafki-na-buty) tyczących się rozpatrywanej w tym wpisie kwestii. Te porady na pewno również na długi czas pozostaną w Twej głowie.

Oszczędzają sporo miejsca, a idealnie spełniają swoje zadanie. Oczywiście, jeśli dysponujemy dużą powierzchnią możemy zakupić wolno stojący przewijak, którego nie musimy za każdym razem rozkładać.

Przede wszystkim wygoda

regał

Autor: Eden, Janine and Jim
Źródło: http://www.flickr.com

Niezwykle istotną sprawą w pokoju noworodka są meble.

Omawiany temat Cię fascynuje? Więc odsyłam tu (http://www.multibrand24.pl/Fotel-Monopoli-banka-wiszacy-srebrny-Inspirowany-bubble-chair-Wyprzedaz-p350553), ponieważ odnajdziesz tu ciekawe informacje na omawiane zagadnienie, które godne są uwagi.

Oczywiście najistotniejsza jest funkcjonalność, ale nie zapominajmy również o estetyce. Dobrze, gdy dziecko ma własną szafę na przykład z rysunkiem bohatera bajki, albo jakiegoś zwierzaka. Wybór mamy wielki i każdy może znaleźć coś dla siebie. Zwracajmy również uwagę na barwy. Wszechobecny róż dla dziewczynek i pastelowy błękit dla chłopców nie jest najlepszym rozwiązaniem. Nie zapominajmy, że niebieski to chłodny kolor i nie wszyscy miło się czują w jego otoczeniu. Różu też nie powinniśmy nadużywać. Lepiej zdecydować się na elementy w tym kolorze, niż na pomalowanie całego wnętrza. Najlepszym wyjściem jest jasny, neutralny i przede wszystkim ciepły odcień ścian, a do tego różnokolorowe meble stąd i dodatki.

Dobrze zaaranżowana przestrzeń dla małego członka rodziny może ułatwić codzienne zadania. Zdecydowanie lepiej działamy w miejscach, w których czujemy się dobrze. Niezwykle ważne jest to, aby w tym miejscu dziecko i rodzice czuli się bezpiecznie i spokojnie. Warto przemyśleć i urządzić to miejsce tak, aby stało się w mieszkaniu oazą spokoju.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *