Odkurzacze są o tyle kłopotliwymi akcesoriami, że do ich przechowywania jest potrzebna cenna przestrzeń. Kłopotliwe bywa także przełączanie odkurzacza między różnymi gniazdkami w większym domu, częste wymienianie worka i noszenie całego, często ciężkiego odkurzacza.

Czyste wnętrze

Autor: Wicker Paradise
Źródło: http://www.flickr.com

Dodatkowo niedziałające filtry powietrza bywają uciążliwe dla osób uczulonych na kurz. Dlatego też urządzeniem, o którym marzy każda pani domu jest innowacyjny odkurzacz (zobacz by porównać) centralny, który eliminuje większość wspomnianych problemów. Jest wygodny w obsłudze, rzadko się psuje, nie robi dużo hałasu i nie jest wcale o wiele bardziej kosztowny od standardowego odkurzacza.

Jak działa?Cała idea urządzenia opiera się na ukryciu centralnego elementu urządzenia w miejscu, w który jego hałas nie będzie uciążliwy – w piwnicy czy komórce pod schodami i poprowadzenie przewodów w ścianach do każdego pomieszczenia. W ścianach stosuje się specjalne gniazdka podobne do tych w których płynie prąd. W kontaktach tych mieści się rura odkurzacza (zobacz propozycję odkurzaczy od Doman), który po podłączeniu końcówki uruchamia się automatycznie. Do jednostki centralnej trafiają wszystkie odpady, ze względu na wielkość opróżnia się ją o wiele rzadziej niż zwykłe urządzenia.

Mieszkanie

Autor: Amanda Halprin
Źródło: http://www.flickr.com

To nieskomplikowane rozwiązane zdobyło wielu miłośników i jest wykorzystywane w większości innowacyjnych mieszkań. Moc odkurzacza jest dopasowywana indywidualnie zależnie od długości przewodów poprowadzonych w ścianie i innych wymagań klienta.

Polecane odkurzaczeW większości domów jednorodzinnych prowadzi się blisko 20 metrów instalacji w ścianach ścian. Umożliwia to podłączenie jednostki odkurzającej do 5 kontaktów. W takich warunkach specjaliści zalecają odkurzacze beam sc 335. Jest to chętnie wykorzystywana jednostka centralna o wystarczającej mocy ssącej, wydajnych filtrach powietrznych i pojemniku o pojemności piętnastu litrów.

Przystępna cena i wysoka jakość sprawiają, że coraz większa liczba osób decyduje się sięgnąć właśnie po to konkretne urządzenie. Dla bardziej skomplikowanych instalacji przewidziano inne egzemplarze tej jednostki centralnej umożliwiającej podłączenie do bardziej zaawansowanej instalacji, sięgającej nawet 120 metrów i umożliwiającej instalację do 20 gniazdek.

Źródło: Doman.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *