Lato to czas, gdy chętnie spędzamy wieczory w ogrodzie. Rozstawiamy grilla, zapraszamy sąsiadów i w ten sposób odprężamy się. Nikt jednak nie lubi spędzać czasu w absolutnych ciemnościach, w związku z tym powinniśmy pomyśleć o interesującym oświetleniu ogrodu.

Zwróćmy uwagę na to, aby światła były dopasowane do wyglądu naszego domu i do otoczenia. Jeżeli zamieszkujemy w starym budynku warto zamontować lampy ogrodowe retro. Gdy nasz dom to nowo zbudowany budynek idźmy bardziej w kierunku oświetlenia w podobnym stylu. Ogród stanowi dopełnienie domu, w związku z tym warto przywiązać do jego wyglądu przynajmniej taką samą uwagę. Zapamiętajmy aby nie przesadzić. Zbyt intensywne światło sprawi, że nastrój późnych imprez nie będzie miły. Nie chcemy przecież czuć się jak na lotnisku.

Pomyśl o oszczędnościach

Nikt nie ma ochoty przeznaczać wielkiego majątku na lampy ogrodowe. Energia elektryczna sporo kosztuje, ale jeśli chcemy mieć w ogrodzie światła możemy wybrać inne wyjście. Chodzi o lampy solarne do ogrodu. Nie wymagają one wpięcia do jakiegokolwiek gniazdka, ponieważ ich akumulatory ładują się w dzień dzięki światłu słonecznemu.

Zapamiętajmy jednakże podczas zakupów, aby kupić lampy wysokiej jakości. Tylko te dadzą nam odpowiednie światło.

Żeby zgłębić wiedzę na omawiany wątek obejrzyj stronę (https://www.eremit.pl/bryly-ogrodowe/), która posiada interesujące informacje na ten temat – trzeba tylko kliknąć.

Bywa, że lampy solarne świecą nikłym światłem, a przecież ważne jest, aby jednak widzieć cokolwiek dokoła.

Odpowiednie rozmieszczenie świateł ma znaczenie

Światła w ogrodzie to wspaniały pomysł. Nie tylko pozwala nam na miłe spędzanie czasu ze znajomymi ale także ładnie eksponuje wygląd domu i ogrodu. Możemy zdecydować się przykładowo na podświetlenie drzew od dołu, albo na zamontowanie lampionów na gałęziach. Jeżeli tylko odpowiednio dostosujemy siłę światła możemy osiągnąć powalający rezultat „świecących drzew”. Jeżeli nie mamy drzew w ogrodzie dobrze jest zdecydować się na niskie lampy stojące (zobacz tanie lampy podłogowe stojące) lub na przykład na zamontowanie świateł na pergoli czy altanie – jeśli oczywiście tego typu elementy mamy w ogrodzie. Warto zamontować w ogrodzie lampy. Na pewno będzie przyjemniej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *