Meblowanie mieszkania to nie lada wyzwanie dla tych, którzy dopiero, co zostali właścicielami własnego m. To przyjemność, a zarazem stres związany chociażby z potrzebą zmieszczenia się w pewnych finansowych ramach. Obok mebli, często również potrzebne nam są odpowiednio dobrane lampy.

Oświetlenie to temat umniejszany w tego typu działaniach. A przecież nie od dziś wiadomo, że lampy do kuchni muszą być inne niż te do sypialni.

Nie czekaj: przejdź do strony (http://domymax.pl/projekty-domow/domy-blizniacze/), aby poznać dodatkowe info na opisywany w artykule zagadnienie. Czekamy na twą opinię!

Mało tego dobre oświetlenie staje się elementem dekoracyjnym pomieszczenia. Stanowi fundamentalną część jego wyglądu, a oprócz tego pomaga tworzyć unikalną atmosferę domowego ogniska.

żyrandol

Autor: Bart Everson
Źródło: http://www.flickr.com

W pokojach dziennych przeważa światło płynące z lamp stojących. Są to najczęściej miejsca reprezentacyjne naszych domów, w których często siedzimy ze znajomymi. Światło górne umożliwia kompletne oświetlenie całej powierzchni, natomiast umieszczone w różnych kątach lampki stojące, dodają jeszcze blasku konkretnym częściom pokoju. I tutaj sprawdzają się lampy kryształowe. Światło odbija się od kryształowych paciorków i idealnie rozprasza się po ścianach, dodając pomieszczeniom nutki tajemniczości. Lampy stojące można dowolnie konfigurować, dzięki czemu od nowa możemy przystrajać nasze biura. I chyba nie ma nic bardziej relaksującego niż po trudnym dniu pracy, we własnym łóżku ukołysać się do snu czytaną, przy nocnej lampce, książką.

A skoro przy spaniu jesteśmy, to maluszki również często zasypiają przy włączonym świetle. W tym celu produkuje się lampki nocne dla dzieci. W zależności od wieku dziecka przybierają różne kształty. Zwykle oprócz żarówki, w lampce umieszczona zostaje pozytywka, aby bobasy mogły oswajać się z otoczeniem. Unikalną ozdoba samą w sobie są lampki przypominające np. karuzele z wesołego miasteczka, które po nakręceniu mechanizmu, grają, ruszają się no i… świecą. Lampki dla nich pełnią, zatem również funkcję edukacyjną, ale i odstraszają groźne zmory i upiory.
Lampki z w kształcie karuzeli nie zostawimy pewnie na biurku w pracy, ale o zgodnym z zasadami bhp oświetleniu naszego miejsca pracy należy pamiętać. Wszak przebywamy tam większość czasu, a nasze oczy są na wagę złota.
Światło lampy potrafi ocieplić nawet z pozoru niedostępne miejsce. Dlatego też, jeśli masz wrażenie, że czegoś brakuje w twoim oświetleniu, wybierz się na zakupy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *