Wybieramy kamerę HD dla aktywnych

Kategorie Ciekawostki
Wakacje na desce – w zimie i w lecie – każdy może zapamiętać na filmie. Nowe możliwości są potężne, a za normalnie pieniądze łatwo można kupić całkiem fachowy sprzęt. Decydując się na kamerę, zwykle należy określić jej przeznaczenie. Jeśli marzy się nam kamera dla aktywnych, musimy szukać wśród konkretnych modeli.

Naturalnie koszt jest zwykle typową barierą, jednak tutaj też określamy, jak specjalistyczny sprzęt kupujemy. Kamera do tworzenia w pewnym sensie portfolio sportowych osiągnięć powinna być oczywiście sprawniejsza niż taka, mająca służyć tylko dokumentowaniu wyjazdów z przyjaciółmi. Ważne jest to, gdzie mamy w planach pokazywać filmy. Do internetu spokojnie wystarczą kamery SD, jednak to HD zwiększa możliwości – tak jak kamera GoPro Hero 3+ Black .

Kamery sportowe są niewielkie i poręczne, z reguły można wybierać wodoodporne modele. Wiadomo, że musimy je dopasować do rodzaju sportu. Inną kamerę wybiorą rolkarze, a inną rowerzyści. Kamera mocuje się do kasku, przy górskich wyczynach z całą pewnością musi być trwała.

Kamera GoPro Hero3

Źródło: http://kamerynakask.pl/

Właśnie sposób mocowania ma tu duże znaczenie, dlatego że kamery narciarskie z kolei można przypiąć do okularów. Do sportów samochodowych i motorowych świetnym rozwiązaniem wydaje się kamera GoPro HD HERO2, jednak na deskorolkę kupimy pewnie już coś zdecydowanie innego. Sportowe sprzęty do filmowania są wstrząsoodporne, możemy kupić też szerokokątne – specjalnie do rozległych ujęć.

Jeśli interesuje Cię przedstawiany tekst oraz masz ochotę dowiedzieć się więcej na taki temat, to z pewnością niezły serwis (https://www.gmsystem.pl/nx-cam/) okaże się tu bardzo przydatny.

Wybór jest więc naprawdę duży (więcej tutaj: ).

Kamery sportowe nie muszą być jednak przyjazne amatorom, stąd też są adresowane do fanów potężnych wrażeń i trudnych sportów. Trudno ukryć, że producenci bazują głównie na tym, że fajne filmiki to te, pełne dynamicznych ujęć. Wtedy też nie widać pomyłek i różnych wad, bo chodzi jedynie o emocje. Można też kupować kamery z opcjami zapisywania trasy, za sprawą GPS-a, który może być wbudowany w kamerę. Wybór może zależeć od preferencji cenowych, dlatego że są takie sprzęty naprawdę skierowane są tylko do hobbystów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *