Pozytywy i negatywy nauki języka rosyjskiego.

Kategorie Ciekawostki
Jeszcze pewien czas temu w Polsce niechętnie poznawaliśmy język naszych wschodnich sąsiadów. Było to naturalnie spowodowane sytuacją polityczną. Przez to, że język rosyjski był w każdej placówce edukacyjnej obowiązkowy, został prędko znienawidzony, jako język wroga narodowego. Tymczasem, to właśnie znajomość rosyjskiego gwarantowała zrobienie zawrotnej kariery w każdym kraju Bloku Wschodniego.

A przez cały ten czas lekceważyliśmy języki naszych pozostałych słowiańskich braci. Ukraiński czy białoruski były dla nas tylko odmianą rosyjskiego i nie mieliśmy w zwyczaju brać ich na poważnie, zwłaszcza, że mówiąc tylko po rosyjsku można się było bez problemu dogadać na obszarze całego Związku Radzieckiego.

W jaki sposób? Możesz chociażby tłumaczyć polskie strony internetowe internetowe – albo odwrotnie. Rosyjskojęzyczna Sieć to naprawdę wielu użytkowników, którzy ciągle się bogacą. Choć tak czy siak należy porządnie podejść do wchodzenia do Rosji, ponieważ to stosunkowo skomplikowane. Można również choćby tworzyć teksty po rosyjsku. Jeśli będą bardzo dobre, zapewne będziemy mieli klientów. Jednakże akurat w przypadku rosyjskiego najgrubszą kasę mamy okazję uzyskać na tłumaczeniach. Wiem co mówię, bo przecież jestem tłumaczem jęz. rosyjskiego – http://www.zelwak.pl/28776d67858___flickr_6898621820.jpg|R|W=200]A przecież język ukraiński posiada bogatą tradycję, również piśmienniczą. Nasi sąsiedzi zza Buga mają swoich wspaniałych wieszczów narodowych i twórców literackich, dlatego nieporozumieniem jest wrzucanie go do jednego wora z językiem rosyjskim.

Szczególnie tłumacz przysięgły języka rosyjskiego Warszawa ma okazję zarobić spore pieniądze. W dużym błędzie są tacy ludzie, którzy uważają, że filologia rosyjska nie może dać dużych pieniędzy. Oczywiście wciąż nie jestem krezusem finansowym, lecz prawda jest taka, iż profesjonalny filolog, który bardzo lubi swój zawód, toteż pracuje całymi godzinami, jest w stanie nieźle zarobić. Mam ogromną nadzieję, że trochę przekonałem Ciebie. Chociaż i tak decyzja należy do Ciebie.

Uroda języka ukraińskiego to nie jedyny powód, by się go uczyć. Z racji tego, że jesteśmy z Ukraińcami sąsiadami, rozwija się nasza relacja w sferze ekonomicznej, jak również kulturalnej. Zakłada się liczne wspólne instytucje oraz wydarzenia. Nasi przedsiębiorcy robią z kolegami z Ukrainy mnóstwo intratnych interesów. Z tego powodu tak potrzebna jest znajomość tego języka. Jeśli pragniemy współpracować z Ukrainą, musimy potraktować ją jak poważnego wspólnika, który zasługuje na szacunek – więcej pomocy.

Dlatego tłumaczenia rosyjski są aktualnie bardzo potrzebną usługą w tej branży. Mnóstwo przedsiębiorstw, przygotowując papiery dla swoich partnerów ze wschodu, jest zmuszona skorzystać z pomocy doświadczonego specjalisty, za które dużo płacą. Dlatego tłumacz języka rosyjskiego ma obecnie mnóstwo zleceń. Jest to niewątpliwie niezwykle przyszłościowy zawód i warto się kształcić w tym kierunku. Oczywiście, wymaga on wielkiego nakładu ciężkiej i wytrwałej pracy, ale z pewnością ten trud szybko się zwróci. Najtrudniejsze są początkowe lata, kiedy trzeba przebić się przez konkurencję i zdobyć zadowolonych klientów. Tłumacz, który potrafi wyrobić sobie renomę w tej branży, może dyktować własne warunki i ustalać wysokie stawki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *