Wszystko co chcesz dowiedzieć się o crowdfundingu. Krótka charakterystyka

Kategorie Ciekawostki,Materiały dodatkowe
Mnóstwo ludzi zastanawia się, czym jest pojęcie takie jak crowdfunding. To nic innego jak właściwa i bardzo pomysłowa forma finansowania różnego rodzaju projektów przez społeczności, które są z nimi w różny sposób związane. Naśladowca zagranicznego prototypu, polski kickstarter, czerpie ze sprawdzających się tam schematów i umożliwia także w Polsce znalezienie niezbędnych finansów dla osób z pomysłem. Pomysłowość jest obecnie w najwyższej cenie, jednak z realizacją nośnych projektów często są kłopoty.

Jakiego rodzaju pomysły można finansować?

Na świecie udało się już doprowadzić do skutku dużo pomysłów używających takiego rodzaju finansowania. Duża część z nich to niezwykle drogie przedsięwzięcia, które do zrealizowania wymagały dotacji rzędu kilkuset tysięcy, a nawet miliona dolarów. Jeśli jednak projekt jest dobry, to nie będzie to duży problem. Użytkownicy Internetu szczególnie polubili pomysł konsoli do gier, funkcjonującej na darmowym oprogramowaniu czy koszulę działającą za pomocą kosmicznej technologii, która pozwala regulować ciepłotę ciała. Na te przedsięwzięcia zebrano za jednym razem najwyższe sumy pieniędzy. Wsparciem największej liczby osób cieszy się jednak muzyka i gry komputerowe. Zaskakująco wielu muzyków wypromowało się już zbierając środki finansowe na pierwsze wydawnictwo płytowe i zapewniając sobie tym samym ogromną sprzedaż na całym świecie, za pośrednictwem portali do finansowanie społecznościowego – przeczytać tutaj . W Polsce przykładem tego rodzaju artystki jest Julia Marcell, która wydała tą metodą swoją pierwszą płytę. Później została przyjęta pod skrzydła wielkiej wytwórni.

To właśnie dzięki organizacji takiej jak [polski kickstarter możliwe jest szybkie uzbierane określonych kwot na rozpoczęcie działalności dla niesamowicie ambitnych oraz pełnych energii osób. Pomysł crowdfunding opiera się w szczególności na zbieraniu nawet najdrobniejszych wpłat przez rozmaitych, zainteresowanych pomysłem ludzi, dzięki czemu w niedługim czasie można uzbierać wymaganą na dany cel sumę pieniędzy. Dzięki coraz większemu dostępowi do internetu możliwości są większe!

Platformy do finansowania społecznego bywają ukierunkowane na jedną dziedzinę, przykładowo jedynie na filmy, lub też posiadać charakter ogólny.

Czy prezentowany artykuł Cię zainteresował? W takim razie sprawdź odmienny polecany serwis pizza opole, który też zawiera absorbujące materiały.

Wpisując w wyszukiwarkę internetową „crowdfunding platform” można otrzymać bardzo wiele rezultatów – np.: .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *