Dobre rady o prawidłowym dokonaniu wyboru opon

Kategorie Transport i przemysłowe aktualności
Wybór odpowiedniego ogumienia jest jedną z bardziej istotnych spraw dla każdego kierowcy. Ma to szczególne znaczenie w zimie, kiedy ze względu na niewłaściwy typ ogumienia może dojść do wypadku. Producenci opon dzielą swój asortyment na trzy główne kategorie: letnie, zimowe oraz całoroczne. Decydując się na kupno opon letnich, należy się przygotować na zakup drugiego, zimowego zestawu opon. Opony na cały rok z uwagi na dłuższe wykorzystanie szybciej ulegają zużyciu, w zimie nie zapewniają ponadto bezpieczeństwa na poziomie ogumienia do tego celu stworzonego. Najważniejsze różnice między oponami wynikają z formy bieżnika, oraz substancji użytej do produkcji.

Opony samochodowe

Źródło: www.interopony.pl
Nowe czy używane?Rynek wtórny ogumienia funkcjonuje bardzo prężnie. W niższych cenach można kupić opony markowych producentów. Najbardziej opłaca się zakup od pierwszego właściciela, nabywając używane opony w punkcie wulkanizacyjnym nie ma się pewności, że nie były one już bieżnikowane. Proces bieżnikowania wpływa bardzo niekorzystnie na żywotność ogumienia. Nabywając markowe opony – inne wątki tutaj – w zachęcającej cenie, na przykład opony Continental (sprawdź tutaj), należy skontrolować stan produktu. Nieuczciwe warsztaty wulkanizacyjne potrafią dla większego zysku nacinać bieżnik na oponach nawet kilkakrotnie. Może to wywołać nawet pęknięcie elementu, co przy większych prędkościach jest niezwykle groźne. Różnica w cenie między produktami nowymi a używanymi jest jednak znaczna, dlatego wielu kierowców decyduje się na zakup (nasz odsyłacz) używanych.

Najpewniejsi producenci
Na rynku motoryzacyjnym funkcjonuje pewna liczba firm wytwarzających opony, które cieszą się znacznym zaufaniem zmotoryzowanych. Jedną z tego rodzaju firm jest Firestone. Jest to amerykański producent z ogromną tradycją, sięgającą okresu początków motoryzacji. Produkty tej marki są cenione za długą żywotność, dużą przyczepność i dobry stosunek ceny do jakości. Firma ta została wykupiona przez innego znanego producenta ogumienia, jakim jest japoński Bridgestone. Opony Bridgestone odznaczają się prawdziwie japońską precyzją. Według opinii użytkowników, doskonale trzymają się drogi. Są one również cenione za niski poziom wytwarzanego hałasu i skróconą drogę hamowania na wilgotnej nawierzchni. Jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej kliknij tu:(ważna strona).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *