Czy naprawdę spożywanie wody działa w niewyobrażalnym stopniu na zdrowie człowieka?

Kategorie Zdrowa dieta
Bardzo często sądzimy, że coś jest zdrowe, ale niestety tak nie jest. Jednak z całą pewnością regularne picie wody ma wiele sensu. Akurat co do tego nie mam większych wątpliwości. Na samym początku nie przepadałem za wodą, wolałem napoje gazowane, lecz przywyknąłem do smaku wody i w sumie teraz nie wyobrażam sobie odpowiedniejszego napoju do ugaszenia pragnienia. Z tego co się orientuje, z roku na rok rośnie wśród polskich konsumentów spożycie wody – np. zdrowa woda jonizowana bije rekordy popularności.

butelka wody mineralnej

Autor: Dan Markeye
Źródło: http://www.flickr.com

Sądzę, że to doskonała informacja – bo coś należy pić, a zasadniczo pozostałe napoje mają wiele wad. Czyli sok jest drogi, więc gdybyśmy wyłącznie po pijali, pewnie spostrzeglibyśmy, iż wydajemy duże sumy na ten napój. A poza tym, sok to kalorie. Herbata? Tak naprawdę to świetny napój. Jednakże w dużych ilościach to tylko gorzka herbata jest OK. Cukier jest pyszny, powoduje, że herbata jest smaczniejsza, lecz nadużywanie go nie jest wskazane. Można śmiało powiedzieć, iż woda (jonizatory wody) – z gazem albo bez, to teraz bardzo dobra alternatywa.

Sam mieszkam na Mazurach, więc jeżeli najdzie mnie takowa ochota, nawet mogę pić wodę z kranu. Jednakże w zasadzie nie polecam, dużo lepszym wyjściem jest kupno wody butelkowanej. Należy umiejętnie dobrać wodę, bo nierzadko zwykła woda z marketu wbrew pozorom nie jest odpowiednia dla zdrowia. To znaczy być może nie przeszkadza, ale nie posiada większych właściwości spożywczych.

Jeżeli tego typu tematyka jest dla Ciebie niebagatelna, to śmiało zerknij na serwis, który bez wątpliwości też przypadnie Ci do gustu.

Według mnie bardzo dobra, zdrowa, smakowita woda to chociażby taka firmy aquator. Serdecznie zachęcam do spożywania tej wody – mi akurat mocno podpasowała – ciąg dalszy.

Komu w szczególności pragnę polecić picie wody? Tym ludziom, którzy stojąc na wadze zauważają, że muszą nieco schudnąć, zrzucić zbędne kilogramy. Można śmiało powiedzieć, iż także cukrzycy nie powinni spożywać czegoś innego, aniżeli woda. Nie chcę może przesadnie chwalić wody, ale prawda jest taka, że odkąd codziennie ją piję, w znacznym stopniu poprawiło się moje funkcjonowanie. Sporo lepiej się czuję. Naprawdę nie przesadzam: ciężko myśleć, iż woda – osobiście piję gazowaną, nie powoduje, że wreszcie nasz organizm tak jakby się raduje. Życzę smacznego!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *