Największe zalety studiowania na wrocławskich uczelniach

Kategorie Ciekawostki
Wrocław to wspaniałe miasto, które z pewnością szybko się rozwija. Myślę, że nie ma w Polsce zbyt wielu piękniejszych miast, aniżeli największe miasto na Śląsku. Naturalnie Wrocław nie jest wyłącznie ładny, sprawiający, że mieszkańcy oraz turyści mogą nacieszyć swoje oko pięknymi widokami.

Wrocław to także jeden z większych ośrodków akademickich w naszym kraju – sam studiuję we Wrocku, choć pochodzę z Białegostoku, więc dojazd na Dolny Śląsk zajmuje mi sporo godzin. Jednakże wcale nie żałuję – zostanę w mieście na studia II stopnia – może nawet osiedlę się na zawsze.

Generalnie we Wrocławiu działa wiele szkół wyższych – jak wiadomo, w ostatnich latach sporo się w naszych miastach namnożyło takich miejsc. Naturalnie uważam, że taka najbardziej solidna szkoła wyższa we Wrocławiu to bez dwóch zdań Uniwersytet Wrocławski. Choć działają również uczelnie prywatne – znaczna część z nich to solidne placówki, które są w stanie zagwarantować żakom świetne warunki. Czyli prawda jest taka, że studiowanie we właśnie Wrocławiu jest kapitalnym pomysłem. Osobiście jestem naprawdę zadowolony!

uniwersytet

Autor: Maryland GovPics
Źródło: http://www.flickr.com

Wrocław to rozbudowana oferta – a więc możemy studiować niemal wszystko. Włoski, budownictwo, psychoterapia, geodezja, no najzwyczajniej wszystko. A jeszcze na dodatek Wrocław to fantastyczne miejsce do życia. A więc student zasadniczo nie będzie uskarżał się na nudę, bo rozrywek w stolicy województwa dolnośląskiego nie brakuje. Moim zdaniem tylko w Krakowie jest dokładnie tak samo udane życie towarzyskie. Zero przesady, studiowałem na Uniwersytecie Jagiellońskim, więc mam jakieś porównanie.

A na dodatek wielkim atutem miasta jest niezła sytuacja gospodarcza. Czyli żak, który nie chce brać kasy od własnych rodziców – na przykład, bez dwóch zdań może szybko, bez dużego problemu, uzyskać pracę. Po ukończeniu studiów również coś się znajdzie. Podsumowując: szukasz odpowiedniego miasta uniwersyteckiego? Zatem Wrocław to czołówka. Jeśli masz inne zdanie, z ogromną chęcią przedyskutuję ją z Tobą. Jednak tak czy siak raczej nie dam się przekonać, bo naprawdę lubię Wrocław i jego magię.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *