Jesień to pora, która bardzo dobrze nadaje się na rozmaite wędrówki. Nie ma już takich upałów jak latem, a przy tym stale utrzymuje się stosunkowo wysoka temperatura. Oprócz tego widoki jesienią są szczególnie efektowne, ze względu na różnokolorowe spadające liście. W porze jesiennej również światło słoneczne ma charakterystyczną ciepłą barwę. Dzięki temu również zdjęcia wykonane jesienią bywają lepsze.

Autor: Dan Lundberg
Jesienne wędrówki górskie mogą więc sprawić ogromną przyjemność, a warunki pogodowe zazwyczaj umożliwiają przebywanie bardzo długich dystansów.

Czekasz na nowy artykuł? Pragnę zawiadomić Cię, że autorska strona internetowa (http://www.transcom-system.com.pl/pl/) jest już gotowa. W takim razie zapraszam do przejrzenia jej.

Jak każdy rodzaj wycieczki, również jesienna wyprawa w góry wymaga odpowiedniego przystosowania i ekwipunku. Im dłuższy jej czas z kolei, tym staranniej trzeba się przygotować. Oprócz tego za każdym razem lepiej jest wyjść w góry w towarzystwie niż samemu, co jest rozwiązaniem znacznie bezpieczniejszym.

Odzież

Co najważniejsze wnętrze plecaka powinno być dostosowane do planowanego czasu wyprawy. Jednak nawet przy okazji wycieczki jednodniowej powinno się zabrać ze sobą większą ilość odzieży. Niezwykle ważny jest odpowiedni plecak na wyprawy turystyczne, rozmiarem także dostosowany do wyprawy. Na jesieni najlepiej jest organizować wycieczki od połowy września do połowy października. W tym czasie bowiem pogoda jest najbardziej sprzyjająca. Wówczas także trzeba pamiętać o kilku czynnikach.

Przede wszystkim w tym okresie zmrok zapada już stosunkowo wcześnie, a wtedy może nastąpić spory spadek temperatury. Nie wolno dać się zaskoczyć zmrokowi, trzeba mieć ustalony plan na nocleg.

Poza tym na jesieni występują niekiedy gwałtowne zmiany pogody, tak więc Zawsze konieczne jest zabranie ze sobą kurtki nieprzemakalnej. W góry lepiej jest więc zabrać za dużo ubrań niż za mało.

Odpowiedni sprzęt

Jeżeli w planach jest wspinaczka, trzeba pamiętać by nie robić niczego samodzielnie, jeżeli jest się amatorem. W kilkuosobowej grupie trzeba słuchać rad i poleceń najbardziej wykwalifikowanego członka.

Nie zwlekaj – jeśli masz ochotę otrzymać ekstra treści na ten temat, bądź świadom tego, że bezpłatne wejście (http://www.mikolaje.pl/indywidualny/wizyta.html) na nasz link naprawdę nic nie będzie Cię kosztowało.

Specjalistyczne sprzęty do wspinaczki powinny być renomowanych firm i kupione w profesjonalnym sklepie górskim. Stosowanie się do głównych reguł bezpieczeństwa i zachowanie rozsądku umożliwi uniknięcie rozmaitych zagrożeń.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *