Panele o której klasie ścierania można ułożyć w marketach?

Kategorie Umeblowanie, dekoracje, projektowanie i aranżacja wnętrz.
Budując własny dom, musimy wybrać, jakiego rodzaju posadzkę będziemy mieć we wszystkich pokojach. Dotyczy to tak kuchni, wszystkich pokoi a także łazienki.
Wykonane z drewna podłogi są naturalne i trwałe.

podłogi

Autor: Arek Olek
Źródło: http://www.flickr.com
Są one oznaką solidności i niezniszczalności. Na podłogę do pokoju można wybrać panele. Cały czas są udoskonalane metody ich wykończenia. Dzisiaj możemy dobrać kolor drzewa, który będzie zewnętrzną powłoką paneli. Są to drewniane panele, które mają budowę trójwarstwową. Powstały one jako alternatywa dla drzewa. Panele drewniane (http://kabus.pl/?sh=drazki_drewniane) możemy obecnie kupić zrobione z postarzonego drewna, które przynosi na myśl drewniane podłogi w starych domach. Co poniektóre panele poddawane są termicznej obróbce, która powoduje, że odcień paneli staje się ciemniejszy. Szczotkowanie paneli powoduje, że wtarta w nie uprzednio bejca okazale podkreśla słoje drzewa. Można też kupić panele, które mają na krawędziach ciemne linie, jakie mają upodobniać podłogi do podłóg na starych statkach. Drewniane panele mogą być poddawane także wybielaniu. Dzięki temu zabiegowi panele zachowują naturalny kolor drewna, ale odcień jego jest o wiele jaśniejszy przez co podłoga prezentuje się na wypłowiałą.

drewno

Autor: r. nial bradshaw
Źródło: http://www.flickr.com
Obecnie możemy dobierać panele z wierzchnią warstwą, która zrobiona jest z jednego z mnóstwa rodzajów drzewa. Mogłyby być panele – (kliknij www.twoje-fototapety.pl/panele-szklane/71454-Popularne.html) z drewna polskiego a także z egzotycznego. Powierzchnia paneli pokryta jest lakierem lub woskiem. Może być półmatowa albo lśniąca. Im wyższa klasa ścieralności paneli, tym lepiej. Najbardziej wytrzymała na ścieranie jest klasa A6.

Wytrzymałość na starcie ich jest tak ogromna, że można układać je nawet w marketach. Odporność paneli na odkształcenia ważna jest w każdym pomieszczeniu. Rdzenie paneli robi się z płyt HDF, które spełniają najwyższe wymogi. Wytrzymałe są one na nacisk przykładowo wysokich obcasów.