W jakiej kawiarni moglibyśmy wypić kawę z wymyślnym obrazkiem na mlecznej piance?

Kategorie Zdrowa dieta
Wszyscy wiemy w jaki sposób zaparzyć kawę. Nie każdy jednak umie zaparzyć ją w taki sposób, że każdy, kto posmakuje tego napoju, utrwali w pamięci jej smak na długo. Jest nawet szczególny zawód, jaki zapewnia najlepsze zaparzenie tego napoju.
Zajęciem tym jest barista.

barista

Autor: F Delventhal
Źródło: http://www.flickr.com
Zadaniem jego jest sztuka tworzenia wzorów na powierzchni pianki z mleka, która zabarwiona jest mikropianką z espresso. Namalowanie rozety albo innych fundamentalnych wzorów nie jest czynnością trudną, chociaż wymaga wprawnej ręki i doświadczenia. Kawiarnie poszukują baristów, jacy mają wprawę w tej sztuce, aby przyciągnąć smakoszy kawy do siebie oraz ich zatrzymać.

Opublikowana na niniejszej stronie kwestia jest według Ciebie godna uwagi? Jeżeli tak, to kliknij tutaj i zobacz dodatkowo więcej w opracowaniu (www.cafepanamera.com/)!

Niezwykle znane jest obecnie podawanie kawy z różnymi alkoholami. Są to tak zwane kawowe drinki, jakie podawane są w niezwykle finezyjnych naczyniach, niezwykle często z owocami. Takie drinki kawowe bardzo przyczyniają się do wzbogacenia propozycji kawiarni. Jednym z pomysłów jest drink na podstawie espresso, jaki jest połączeniem żubrówki, musu jabłkowego oraz śmietanki.

smaki

Autor: Picturepest
Źródło: http://www.flickr.com
Barista powinien być także smakoszem małej czarnej. Każdego dnia powinien poszerzać wiedzę, jaką posiada i mieć pasję do tego, co robi.

Czy ten temat jest według Ciebie zajmujący? Jeżeli tak, to umieszczona tutaj ważna treść (http://gaster-sol.pl/pl/magia-soli/masa-solna) niezwykle ważna treść (http://gaster-sol.pl/pl/magia-soli/masa-solna) też okaże się warta uwagi.

Petent, który przyjdzie do kawiarni, powinien od razu poczuć, że człowiek, który poda jemu kawę, to pasjonata, dla którego czarny napój jest wyjątkowym napojem. Baristą mógłby być każdy, bez względu na posiadane wykształcenie jesli skończy odpowiedni kurs. W tym momencie nie ma szkół, które kształcą w tym kierunku, zatem pozostaje płatny kurs.

Na takich kursach zdobywa się wiedzę w odniesieniu do różnych rodzajów kawy, sposobu parzenia takiego napoju czy odróżniania rozmaitych gatunków mleka. W praktycznej części kursu, nauczyć się można jak serwować różne gatunki kawy.