Na co należy zwrócić uwagę podczas zakupu bezpiecznych zabawek?

Kategorie Ciekawostki,Nasze dziecko
Kiedy myślimy o zabawkach, zazwyczaj wyobrażamy sobie przeróżne lalki, resoraki albo wykonane z pluszu zwierzątka. Nie pamiętamy jednak, że nasze psiaki czy koty, przede wszystkim kiedy są jeszcze bardzo małe, również chciałyby się trochę pozabawiać.

Na szczęście w branżowych sklepach jest ich niezwykle dużo.

nauczyciel uczący dzieci

Autor: Project NEURON
Źródło: http://www.flickr.com
Należy jednak uważać, ponieważ nie wszystkie zabawki są uznawane jako bezpieczne.

Zaintrygował Cię nasz wątek? W takim razie kliknij w link do serwisu naklejki na szyby i rozkoszuj się następnymi tekstami. W razie jakiś wahań – zwróć się do nas.

W przypadku zabawki dla zwierząt aktualne są podobne reguły, co przy wyborze zabawek dla naszych milusińskich. Z tego też powodu na wszelki wypadek nie należy kupować towarów, które zostały sprowadzone z Azji, czyli z Tajwanu czy Korei.

Nie czekaj – naciśnij ten link dobry ortopeda i raduj się opublikowanymi tam nowymi tekstami. Na pewno rozszerzą one Twoją wiedzę na ten temat.

W takich krajach dozwolone jest wykorzystywanie surowców, z których nie powinny być produkowane jakiekolwiek zabawki. Często zdarzają się też naruszenia dopuszczalnych norm, np. ilości ftalanów. Niezwykle istotny jest też kształt zabawki, ponieważ nie powinien on posiadać jakichkolwiek kanciastych kantów czy też elementów. Bezpieczne zabawki dla zwierząt mogłyby być bardzo barwne, ponieważ to wzbudza zaciekawienie czy też nawet wyobraźnię.

Kupując zabawkę, bez względu na to, czy też jest to prezent dla dziecka czy dla np. psa, należy wtedy sugerować się wiekiem. Tu niezwykle pomocne mogą się okazać informacje zamieszczone na opakowaniu. Może to być notka tycząca się docelowej grupy wiekowej albo ostrzeżenie. Zabawka musi być dokładnie obejrzana przed jej zakupem.

Chodzi tutaj o to, aby nie miała ona jakichkolwiek odstających elementów czy sztywnych krawędzi. Takie produkty muszą mieć odpowiednie certyfikaty i dane pozwalające na identyfikację producenta.