Z jakiego powodu należałoby wysyłać dzieci na szkolne wycieczki?

Kategorie Ciekawostki,Nasze dziecko
Każdy wie, że podróże kształcą. Odwiedzamy nowe miejsca, poznajemy innych ludzi. Większość z nas jeździła na szkolne wycieczki, które odbywały się w czasie roku szkolnego. Była to doskonała możliwość, aby odpocząć od lekcji i spędzać czas z kolegami z dala od szkolnych murów.
Wyjazd do jakiegokolwiek muzeum czy kopalni złota, to dla dzieciaków znaczna dawka nauki, której nie doświadczyłyby tak szybko i z taką radością, jak właśnie jeżdżąc na wycieczki szkolne.

przewijak

Autor: Koo-di
Źródło: Koo-di
Impreza firmowa

Autor: Tech Cocktail
Źródło: http://www.flickr.com

Inaczej mówiąc nauka przez zabawę jak się patrzy. Każdy rodzic i każdy wychowawca musi o tym wiedzieć. Mogą to być wycieczki zagraniczne albo krajowe, w czasie których wszystkie dzieci zdobywałyby wiedzę z przedziału geografii czy biologii. W naszym kraju istnieją różne parki Krajobrazowe czy też Centra Techniki, w których duża dawka często dosyć trudnej wiedzy jest przekazywana w niezwykle prosty i interesujący sposób. Należy mieć w pamięci, że w programie jednej wycieczki, np. do Ojcowskiego Parku Narodowego, mogłoby być zaplanowanych dużo różnorodnych atrakcji. Maczuga Herkulesa to wyłącznie wisienka na torcie. Program może bowiem obejmować Ruiny Zamku Kazimierzowskiego, malownicze formacje skalne, Jaskinię Krowią czy też Bramę Krakowską.
Poza wymienioną już integracją z kolegami z klasy, takie szkolne wycieczki (wycieczki szkolne lubuskie) mogą uczyć też tolerancji dla innych kultur. Tyczy się to nie tylko wyjazdów zagranicznych, lecz również w odmienny kulturowo region naszego kraju, np. Kaszuby czy też Podhale. Wystarczyłoby tylko wyjechać z np. północy Polski i jechać na południe, w góry.

Podczas podróży przez cały kraj z pewnością poznalibyśmy różne cywilizacje, które mają swoje tradycje. Z tego wyjazdu dzieci powrócą szczęśliwe i z różnymi pamiątkami.