Z jakiego powodu należałoby wysyłać dzieci na szkolne wycieczki?

Kategorie Ciekawostki,Nasze dziecko
Każdy wie, że podróże kształcą. Odwiedzamy nowe miejsca, poznajemy innych ludzi. Większość z nas jeździła na szkolne wycieczki, które odbywały się w czasie roku szkolnego. Była to doskonała możliwość, aby odpocząć od lekcji i spędzać czas z kolegami z dala od szkolnych murów.
Wyjazd do jakiegokolwiek muzeum czy kopalni złota, to dla dzieciaków znaczna dawka nauki, której nie doświadczyłyby tak szybko i z taką radością, jak właśnie jeżdżąc na wycieczki szkolne.

przewijak

Autor: Koo-di
Źródło: Koo-di
Impreza firmowa

Autor: Tech Cocktail
Źródło: http://www.flickr.com
Inaczej mówiąc nauka przez zabawę jak się patrzy. Każdy rodzic i każdy wychowawca musi o tym wiedzieć. Mogą to być wycieczki zagraniczne albo krajowe, w czasie których wszystkie dzieci zdobywałyby wiedzę z przedziału geografii czy biologii. W naszym kraju istnieją różne parki Krajobrazowe czy też Centra Techniki, w których duża dawka często dosyć trudnej wiedzy jest przekazywana w niezwykle prosty i interesujący sposób. Należy mieć w pamięci, że w programie jednej wycieczki, np. do Ojcowskiego Parku Narodowego, mogłoby być zaplanowanych dużo różnorodnych atrakcji. Maczuga Herkulesa to wyłącznie wisienka na torcie.

Sprawdź ten link – to naprawdę świetna propozycja (http://surfpoint.pl/), która z całą pewnością bardzo Cię zaintryguje! Nie zwlekaj zatem i zobacz już teraz.

Program może bowiem obejmować Ruiny Zamku Kazimierzowskiego, malownicze formacje skalne, Jaskinię Krowią czy też Bramę Krakowską.

Poza wymienioną już integracją z kolegami z klasy, takie szkolne wycieczki (wycieczki szkolne lubuskie) mogą uczyć też tolerancji dla innych kultur. Tyczy się to nie tylko wyjazdów zagranicznych, lecz również w odmienny kulturowo region naszego kraju, np. Kaszuby czy też Podhale. Wystarczyłoby tylko wyjechać z np. północy Polski i jechać na południe, w góry.

Podczas podróży przez cały kraj z pewnością poznalibyśmy różne cywilizacje, które mają swoje tradycje. Z tego wyjazdu dzieci powrócą szczęśliwe i z różnymi pamiątkami.