Interesujący sposób na aranżację mieszkania z otwartą kuchnią

Kategorie Umeblowanie, dekoracje, projektowanie i aranżacja wnętrz.
Osoby, które chcą urządzić w interesujący sposób swe lokum, często mają ogólny projekt kolorów, które mają tam być, lecz nie posiadają talentu do aranżowania wnętrz.

W takiej sytuacji niezłym pomysłem mogłoby być zatrudnienie fachowca, który takie aranżacje robi profesjonalnie.
Powinien on posiadać dużą wiedzę w zakresie istniejących technologii, a także być obeznanym w wielu branżach nauki, w tym architektury czy historii sztuki. Profesjonalny architekt wnętrz powinien również mieć bardzo dobre wyczucie kolorów czy też faktury. Wtedy już na bazie kilku fundamentalnych informacji dotyczących metrażu mieszkania czy pożądanych w nim kolorów, będzie w stanie pokazać początkową, lecz na pewno niezwykle interesującą stylistycznie aranżację mieszkania. Taki architekt odpowiada również za ustawienie poszczególnych źródeł światła. Ma ono przecież duży wpływ na jakość naszego życia w swoim domu. Dobrze oświetlone pomieszczenie może wyglądać na cieplejsze.
obraz

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com
Przygotowując projekt jego aranżacji, tego typu projektant wnętrz stara się oddzielić w nim pojedyncze strefy. Jeśli dla przykładu w mieszkaniu istnieje kuchnia otwarta i jest ona połączona z pokojem dziennym, to interesującym rozwiązaniem jest postawienie jakiejś sofy tylną stroną do kuchni. Już to będzie delikatnie odznaczać poszczególne pomieszczenia.

Jednak profesjonalny architekt wnętrz mógłby projektować nie tylko mieszkania prywatne, lecz również biura czy hale wystawowe tak, żeby prezentowana w nich oferta była jak najlepiej dostępna dla potencjalnych klientów. Wówczas każdy z nich z uwagą będzie mógł zapoznać się z propozycją oraz może zostanie klientem takiej firmy.