Komu może dopomóc psycholog rodzinny oraz jakie kłopoty rozwiązuje?

Kategorie Ciekawostki,Nasze dziecko
W życiu zdarzają się sytuacje, kiedy nie umiemy sobie sami dać rady. Wówczas potrzebna będzie pomoc fachowca. Psycholog mógłby pomóc dzieciom, parom i całym rodzinom.

fisher price

Autor: Lisa Stevens
Źródło: http://www.flickr.com
Na spotkanie terapeutyczne psycholog rodzinny zaprasza całą rodzinę. Psycholog wspiera wszystkich i nie trzyma strony żadnego z nich. Zadaje on pytania wszystkim członkom rodziny i nakłania ich do zastanowienia się oraz do ujrzenia okoliczności z innego punktu widzenia, niż jego. Terapia rodzinna stawia sobie na celu przywrócenie zgody oraz pokazanie, że w dowolnej rodzinie jest coś szczególnego. Tego typu terapia jest postacią pomocy psychologicznej nie jedynie osobie spotykającej się z trudnymi sytuacjami, ale także całej jego rodzinie. Zdarza się, że działanie osoby, która żąda porady psychologa, ma wpływ na wzajemne stosunki wszystkich członków takiej rodziny. Również należy pamiętać o tym, że rodzina posiada niezwykle olbrzymi wpływ na sukces terapii. Zezwala ona zrozumieć głębiej układy pomiędzy dziećmi oraz rodzicami.
zobacz

Autor: Shota Watanabe
Źródło: http://www.flickr.com
W poradniach psychologicznych są prowadzone psychoterapie z zakresu zaburzeń lękowych oraz problemów adaptacyjnych i relacji dzieci z rodzicami albo rodzeństwem bądź innymi osobami. Psycholog rodzinny mógłby zająć się także pomocą parom, które przeżywają problemy. Psycholog zawsze walczy o ocalenie takiego związku. Tego typu terapia mokotów patryk roczon to odbudowanie albo wybudowanie na nowo zdrowej relacji między kobietą oraz mężczyzną. Tutaj największy nacisk kładziony jest na zrozumienie powstania kryzysu w małżeństwie.

Małżeństwo zostaje zaopatrzone w narzędzia, które dopomogą rozwiązać kłopoty zadawnione jak i przyszłe. Jeżeli jedynie jedno z małżonków chce się poddać terapii, możliwa jest konsultacja małżeńska indywidualna. Wtedy rozmowa zamyka się w trzech spotkaniach.