Z czego wykonuje się elegackie damskie oraz męskie szlafroki?

Kategorie Ciekawostki,Nasze dziecko
W prawie każdej łazience na wieszaku są różnorodnej wielkości ubrania po kąpieli. Te damskie wytwarzane są w dwóch wersjach: cieńszej, której używa się w cieplejsze dni przykładowo na plaży oraz na basenie, i nieco grubsze, które na pewno mogą zagwarantować każdej kobiecie tak miłe dla niej ciepło.

Materiał, który służy do produkcji tego typu elementów ubrania ma najczęściej gramaturę w zakresie ok. 350-750 g/m2.
dla dziecka

Autor: Personal Creations
Źródło: http://www.flickr.com

Wybór przedmiotów jest tak obszerny, że gdy dobieramy dany szlafrok musimy wiedzieć, co musi on nam proponować. Od tego zależny jest materiał, którego użyto do jego produkcji. Niezwykle istotny w momencie, gdy nabywamy damski szlafrok, jest również jego krój. Te letnie, zazwyczaj oferowane są bez kaptura i w trochę bardziej krótkiej wersji niż te, które przeznaczone są do używania w zimowe wieczory we własnym domu. Co poniektóre szlafroki mają dodatkowe kieszonki, co poniektóre są ozdobione haftem. Te grubsze mają przeważnie mniejszą gramaturę. Najlepszy dla swoich potrzeb towar odnajdzie bez żadnego problemu każda kobieta. Są one ciepłe i niezwykle delikatne nawet dla skóry wrażliwej. Dla takich klientek w sprzedaży są szlafroki hipoalergiczne oraz antybakteryjne. Grube i puszyste towary gwarantują doskonały wypoczynek w domowym fotelu. Do najpopularniejszych materiałów zalicza się włókno bawełniane lub stuprocentową bawełnę. Włókno chłonie wilgoć o czterdzieści procent lepiej niż tylko bawełna, zatem często używa się także zapewniającą miękkość bawełnę z mieszanką różnych włókien.
W wypadku szlafroków dla mężczyzn wykorzystywane są zazwyczaj analogiczne surowce, ponieważ oni również uwielbiają relaksować się w komfortowych warunkach. Do produkcji szlafroków dla mężczyzn wykorzystuje się włókna bambusowe czy też czesaną bawełnę.

Włókna, które są wykonane z surowca o nazwie mikro bawełna są niezwykle chłonne oraz mogą utrzymywać własny odcień przez bardzo długi okres czasu. Kolorystyka szlafroków dla tej grupy klientów jest ciemna oraz stonowana.