Ogrodzenie pełne, czy ogrodzenia panelowe? Na które się zdecydować? To zależy od wymagań i tego w jakim celu potrzebujemy zamontować płot.

Kategorie Poznaj
Problemy z sąsiadem? A może chcesz odrobinę intymności? Nikt z nas nie chce być podpatrywanym przez płot – to pewne. Chcemy by nasz ogród i prywatny teren cieszył ciszą i odprężeniem. Potrzebujemy, być tam nieskrępowani i nie myśleć o tym, czy ktoś nas podgląda.

ogrodzenie domu

Autor: Gary J. Wood
Źródło: http://www.flickr.com
Każdy właściciel posesji może odgrodzić swoją nieruchomość. Jednak prawo reguluje także i tą dziedzinę życia w kwestii budowania. Nie ma możliwości odgrodzić swej ziemi w sposób dobrowolny. W tej sprawie wszyscy muszą się liczyć z przepisami i dostosować się do nich. Tak więc dokładnie ujmując nie można zapominać o przepisach prawa budowlanego, ale również o zdaniu sąsiadów. By zamontowanie ogrodzenia przebiegło zgodnie z prawem i bezproblemowo, to przed rozpoczęciem należy załatwić wszystkie procedury.

Do postawienia płotu nie jest potrzebne pozyskiwanie pozwolenia. Jednakże w niektórych sytuacjach może zachodzić konieczność złożenia odpowiedniego zgłoszenia – powiadomienia starostwa o planie postawienia płotu. Tyczy się to takich budowli jak ogrodzenie pełne, ogrodzenia panelowe a również całej reszty, które mają być postawione od strony ulic, placów, dróg, torów kolejowych i innych przestrzeni użytku publicznego. Kolejnym przypadkiem podczas którego musimy zgłosić fakt montowania ogrodzenia to jego wysokość – jeśli będzie ono wyższe, niż 2,2m to taka powinność zachodzi (w tej kwestii jego umiejscowienie nie ma znaczenia).

Ogrodzona posesja

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com
Co do typów ogrodzeń, to jest ich trochę. Najpopularniejsze są ogrodzenia (zobacz anotis ogrodzenia) panelowe, gdyż są wspaniałym wyjściem odgrodzenia tak domu, jak i firmy. Części ogrodzenia są instalowane wraz z dwoma słupkami po bokach. Jeżeli zaś zależy nam bardziej na intymności i prywatności, lub na odcięciu się od sąsiadów, to ku temu zalecane jest ogrodzenie pełne.

Ogrodzenia można kupić w różnych wysokościach i formach.

Absorbuje Cię mieszczący się w tym serwisie artykuł? Kliknij więc dodatkowo tu oraz przeczytaj więcej informacji na opisywany temat.

Jest możliwość indywidualnie dostosować rodzaj i styl ogrodzenia. W zależności od tego czego oczekujemy i czego nam potrzeba, możemy wybrać różnorodne rodzaje odgrodzenia się od tego, co jest wokół posesji. Odpowiednio skomponowane ogrodzenie ozdabia przestrzeń zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.