Zadbaj o właściwie oświetlenie w swoim mieszkaniu, a z czasem z pewnością do docenisz

Kategorie Umeblowanie, dekoracje, projektowanie i aranżacja wnętrz.
Kiedy wykańczamy dom, zazwyczaj największą uwagę przywiązujemy do mebli i dodatków, które mają sprawić, że w swoim mieszkaniu będziemy czuć się jak najlepiej, a dodatkowo sposób jego urządzenia stanie się obiektem zazdrości wszelkich znajomych. Nie da się zaprzeczyć, że te części wyposażenia domu są bardo ważne, jednak okazuje się, że równie często zapominamy o dodatkowej ważnej kwestii. Jeśli zastanowić się jednak mocniej, najczęściej nie zwracamy właściwie żadnej uwagi na odpowiedni dobór oświetlenia – żyrandole zwykle kupujemy na samym końcu i dbamy jedynie o to, by pasowały do reszty wystroju pomieszczenia.

lampa

Autor: Pedro Ribeiro Simões
Źródło: http://www.flickr.com
Tymczasem nie da się ukryć, że właściwie wybrane oświetlenie potrafi sprawić prawdziwe cuda jeśli chodzi o kwestię wystroju mieszkania. Zazwyczaj wchodząc do sklepu z oświetleniem mamy między innymi na myśli żyrandole (polecamy wloskie zyrandole). Tymczasem okazuje się, że w kwestii oświetlenia nieustannie wszystko idzie naprzód, w związku z czym w salonie można dla przykładu sprawić sobie oświetlenie LED, które fantastycznie zbuduje zmysłową atmosferę. Lampkami LED można na przykład ozdobić eleganckie lustro albo umieścić je wokół wielkiego akwarium.

Jeżeli chcesz się przekonać, jak to wygląda, na stronach internetowych z wystrojem wnętrz bez wątpienia uda Ci się odnaleźć przykłady wykorzystania oświetlenia LED – serdecznie polecamy Ci zapoznanie się z takimi fotografiami. Możemy Ci zagwarantować, że zdecydowanie będziesz zachwycony.

lampa biurkowa

Autor: Alehins
Źródło: http://www.flickr.com

Pamiętaj jednak, że oświetlenie powinno być nie tylko ciekawe, ale także ma spełniać określoną rolę. Szczególnie powinno być to światło o właściwym natężeniu – jego wartość zależy przede wszystkim od tego, gdzie znajduje się źródło światła. Kiedy wybierasz dla przykładu lampy biurkowe dla swoich dzieci, wówczas bez wątpienia powinieneś wybierać egzemplarze świecące jak najmocniejszym światłem. Kiedy ma to być natomiast lampka na stolik w salonie, wówczas aż tak duże natężenie światła nie jest potrzebne.

Jeśli tylko będziesz mieć jakieś wątpliwości w sprawie oświetlenia, nie wahaj się wówczas pytać sprzedawców w sklepach z lampami. Zwykle są to profesjonaliści, którzy mają wielką wiedzę na temat oświetlenia, a więc z pewnością będą w stanie coś Ci podpowiedzieć.