Jaki prezent najlepiej kupić swojemu maluchowi?

Kategorie Ciekawostki
Maluchy uwielbiają otrzymywać prezenty i proszą o nie przy każdej możliwej okazji. Nierzadko prośby kończą się aktami histerii połączonymi z przedstawieniami w sklepach (szczególnie zabawkowych). Z pewnością każdy z nas nie raz doświadczył takiego właśnie widoku w czasie zakupów. Na ogół kupując upominek maluchowi stawiamy na zabawkę lub ubrania, gdyż dzieci bardzo szybko wyrastają z ubrań i uwielbiają się bawić.

zabawki dla dziecka

Autor: Andy Jarrett
Źródło: http://www.flickr.com

Czy istnieje jakaś alternatywa? Szukając podarunku dla dziecka na urodziny, Mikołaja bądź jakąkolwiek inną okazję, winniśmy pomyśleć, czego maluch może chcieć. Zabawki dla maluchów mogą być dobrym pomysłem, lecz próbujmy wybierać zabawki, jakie pozwalają się nie tylko bawić, lecz również edukują. Może to być nauka odróżniania kolorów, dopasowywania kształtów, rozwijanie wyobraźni itp. Możliwości jest naprawdę sporo, gdyż nowoczesne zabawki z każdym rokiem są coraz bardziej interesujące, zobacz: . Kupno ubrań to także ogromnie praktyczny upominek, ponieważ po paru tygodniach noszenia większość ubrań staje się przesadnie mała. Analogicznie jest z obuwiem. Jeśli poszukujemy bardziej nietypowego podarunku, obowiązkowo zdecydujmy się na spędzenie wspólnie z maluchem swojego czasu. Możemy przykładowo zaplanować wyjazd z dzieckiem do parku rozrywki, do Aquaparku, na gokarty albo do zoo. W dużej mierze nasz wybór winien zależeć od wieku naszej pociechy i jej zainteresowań.

zabawka

Autor: Richard Elzey
Źródło: http://www.flickr.com

Właściwym pomysłem będą chociażby parki dinozaurów, muzea kolejowe, parki rozrywki i inne tego typu. Atrakcyjnych miejsc jest na terenie kraju naprawdę dużo. Jeśli mamy kłopot z odszukaniem odpowiedniego miejsca na wspólne wyjście z maluchem, musowo odszukajmy inspiracji online. Nie zabierze nam to nazbyt sporo czasu, a na pewno odnajdziemy jakąś ciekawą atrakcję. Koszt takiego upominku nie będzie nazbyt duży, a wspomnienia na pewno pozostaną na dłużej niż pamięć o następnym aucie lub lalce.