Zimą zwłaszcza należy troszczyć się o swoje zdrowie. Gdy wokół nas sypie śniegiem a temperatura spada poniżej zera, bardzo łatwo możemy przeziębić się lub nabawić się grypy. Puszczamy miejskie ogrzewanie aby dogrzewać nasze miejsca pracy, a wpływ suchego powietrza powoduje znaczne przesuszenie skóry, włosów, problemy z drogami oddechowymi i krążeniem. Tak jak dla nas, jest szkodliwe także dla zwierząt i roślin. Aby obronić się przed następstwami zimowego sezonu należałoby zawczasu zadbać o odpowiednią wilgoć w pomieszczeniu.

Ultradźwiękowy nawilżacz powietrza Gota

Źródło: http://www.airnaturel.pl

Bardzo często spotykanymi metodami są wieszanie na grzejnikach mokrych ścierek lub przywieszanie na nich stalowych pojemników. Temperatura z kaloryferów skutkuje tym, że woda ucieka z ich wnętrza i nieznacznie skrapia powietrze. Ale, te domowe sposoby nie są ani estetyczne, ani co istotniejsze praktyczne. Ich jedyną zaletą jest mały koszt i w miarę foremny wygląd. Nawilżacz powietrza jest urządzeniem, które bezkonkurencyjnie zdaje egzamin przy tego rodzaju sytuacjach. Właściwie dobrany do naszych wymagań, spowoduje, że powietrze w naszym pobliżu będzie oczyszczone i sprzyjało naszemu samopoczuciu. Dziś każdy znajdzie właściwe dla siebie: od nawilżaczy parowych, które wytwarzają sterylną mgiełkę i tak oto podnoszą temperaturę w pomieszczeniu, po przez doskonałe do aromaterapii nawilżacze ewaporacyjne, aż po ultradźwiękowe, pozwalające na poziomu wilgoci. Właściwie dobrany do naszych wymagań nie zrujnuje domowego budżetu, a efekty jego pracy będą szybko widoczne.

Jeśli publikowany artykuł wciągnął Cię całkowicie, to sprawdź również odmienny pomocny link (https://elektryczne.eu/), który zapewne ma równie pasjonujące informacje.

Dlatego też, jeśli mamy w domu dziecko, alergika lub sami odczuwamy spadek naszej kondycji, zdecydujmy się na rozwiązanie w postaci zakupu.

Równie ważnym problemem, z którym może przyjść nam się zmierzyć, jest zbyt duża wilgotność pomieszczenia. Podobnie jak suche, zbyt wilgotne powietrze, również wpływa niekorzystnie na stan człowieka. W starciu z wilgocią nieoceniony jest osuszacz powietrza. Idealnie sprawdza się przy okazji odsączania z powietrza wody i oczyszczania go z kurzu, w takich miejscach jak kuchnia piwnica, pralnia, domki górskie. Jego kolejną wartością jest niwelowanie brzydkiego zapachu. Dodatkowo skraca czas suszenia wysychanie farb, parkietu, zalanych ścian, chroniąc tym samym przed rozprzestrzenianiem się grzybów. Urządzenie to jest inteligentne: w przypadku osiągnięcia właściwej wilgotności samo się wyłączy.

Innym sprawdzonym sposobem na czyste (beurer lr 200) zdrowe powietrze jest aromaterapia. Aromatyzer to nowoczesne urządzenie, który dzięki wodzie i kropelkom orzeźwiającego olejku, rozpyla wonną mgiełkę. Mgiełka ta pełni kilka istotnych funkcji, m.in. relaksuje, łagodzi stres, ale także wpływa korzystnie na zatoki, zmniejsza objawy choroby.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *