W dzisiejszych czasach rodzicielstwo jest coraz bardziej świadome – pragniemy tego, co korzystne dla naszych pociech, dlatego chcemy ustrzec je przed chemią

Kategorie Ciekawostki,Nasze dziecko
Niestety lata w jakich musimy żyć należą do jednych z najbardziej zapylonych w dziejach człowieka. We wszystkim mamy chemię – w jedzeniu, kosmetykach, ubraniach, a nawet zabawkach.

zabawki drewniane

Autor: MaxiScharfenberg
Źródło: http://www.flickr.com
Nierzadko autka sprowadzane z Chin nie należą do zdrowych, chociaż są niezwykle tanie. Po kilku latach i skruPULatnych badaniach dowiadujemy się, że tanie tworzywo używane do stworzenia zabawek jest przykładowo rakotwórcze (zabawki drewniane). Powinniśmy stać się mądrymi rodzicami, którzy obronią swoje dziecko przed takimi towarami.
klocki drewniane

Autor: jareed
Źródło: http://www.flickr.com
Z tego powodu coraz częściej polskie matki wybierają europejskich producentów zabawek, którzy posiadają wszelkie atesty i spełniają unijne normy. Ich zabawki nie są tak tanie, jak te azjatyckie, ale kiedy chodzi o zdrowie i życie twojej latorośli, to nie należy żałować pieniędzy. W ostatnich latach sporym sukcesem cieszą się zabawki drewniane, gdyż są one eko. Takie zabawki rozwijają pomysłowość i umiejętności manualne oraz nie stanowią zagrożenia dla zdrowia malucha. Malec może je brać do buzi i nie da to żadnych negatywnych efektów. Zabawki drewniane są produkowane dla chłopców i dla dziewczynek. Możemy spotkać drewniane chatki, ciuchcie lub klocki drewniane klocki z drewna. Zabawki zawsze są malowane certyfikowanymi lakierami bez chemicznych substancji.

Trzeba troszczyć się o prawidłowy rozwój swojego dziecka. Dlatego trzeba ubierać je w naturalne tkaniny, żywić zdrowymi produktami i kupować mu naturalne zabawki drewniane.