Jaki zapach mają niektóre wysokogatunkowe rodzaje krajowego wina?

Kategorie Zdrowa dieta
Każdy wie, że do produkcji wina konieczne są winogrona, które powinny posiadać odpowiednie warunki do rośnięcia. Myli się jednak ten, kto uważa, że w Polsce tego typu warunków nie ma.

Polskie wina również mogłyby urzekać bogactwem smaku oraz aromatów.

Niestety z uwagi na niezbyt sprzyjający mikroklimat, są one produkowane w małych partiach. Jakkolwiek jednak w naszym kraju istnieje kilkaset mniejszych winnic i kilkadziesiąt większych. Największa ilość z nich jest zlokalizowana na południu i wschodzie Polski. Powstaje tam wino białe, bordowe czy nawet różowe. Każde z nich charakteryzuje się niepowtarzalnym charakterem, czyli smakiem, aromatem oraz kolorem. Polska ma kilkusetletnią winiarską tradycję, z tego też powodu co poniektóre wina polskie mogą konkurować z tymi, które są najbardziej cenione na świecie. Co interesujące, niezwykle intratne dla klienta jest nabywanie takich trunków bezpośrednio od ich producentów.
przekąska

Autor: J. Bałachowska
Źródło: Good Food
Może dawać to ponadto okazję poznania nie tylko regionu, w którym dojrzewała winorośl, ale również samych wytwórców takiego szlachetnego trunku. Można by się w takiej sytuacji przekonać, że są to bardzo interesujący oraz profesjonalni ludzie. Do tworzenia swych win używają najlepszych i zazwyczaj także tradycyjnych gatunków winorośli. Tego typu wina mogą mieć zapach wiśni, owoców cytrusowych czy nawet papryki lub jabłek. Co poniektóre wina polskie polskie wina gdzie kupić posiadają także delikatną kwiatową nutę.

Niezwykle ważna dla kiperów jest możliwość skosztowania wina. Znawcy, którzy nie chcą lub nie mogą samodzielnie udać się do winnicy, tego typu wino (poznaj: wino malbec ) mogą zakupić także w wielu specjalistycznych sklepach w cenie ok. 50-100 złotych.