Jaki kierunek studiować? Turystyka i rekreacja

Kategorie Ciekawostki,Nasze dziecko,Poznaj
Każdy absolwent szkoły średniej, który zamierza rozpocząć studia magisterskie, zostaje postawiony przed kluczowym wyborem – jaki kierunek kształcenia wybrać? Jest to szczególnie ważna decyzja, dlatego, że ma ona wpływ nie tylko na kolejne 5 lat życia młodego człowieka ale także na jego późniejszą pracę zawodową i sytuację finansową. Podjęcia decyzji nie upraszcza chwiejna sytuacja na rynku pracy, który w minionych sezonach zmienia się dynamicznie, razem ze zmianami światowej i ogólnokrajowej koniunktury.

Który kierunek, w takim razie, opłaca się studiować? Z pewnością taki, który pozwoli zdobyć wszechstronne wykształcenie, sprawiając tym samym, że absolwent będzie mógł znaleźć pracę w różnych sektorach gospodarki. Jednym z takich kierunków jest hotelarstwo studia. Jest to z całą pewnością dziedzina wszechstronna, w ramach której student zdobywa wiedzę z dziedziny nauk ekonomicznych, społecznych i przyrodniczych, a także rolniczych. Przywołany profil jest oferowany zarówno na uczelniach państwowych, jak również w szkołach prywatnych, a naukę można realizować w trybach dziennym i zaocznym, w ramach studiów licencjackich i magisterskich.Spora część uczelni daje swoim studentom sposobność odbycia różnorodnych kursów, dodatkowo zwiększających ich umiejętności i szanse na rynku pracy.

Wydział informatyki - informatyki - Dzięki kompletnemu wykształceniu, absolwenci turystki i rekreacji dostają szansę znaleźć zatrudnienie w takich firmach jak [TAG=biura

podróży, ośrodki spa i ośrodki sportowo-rekreacyjne, różnego typu organizacjach społecznych, a nawet w organach administracji rządowej i samorządowej. Faktem jest, że turystyka studia to kierunek nie dla każdego.

Może zaabsorbują Cię również pokrewne wątki (http://horyzont.net.pl/co-zjesc-w-hiszpanii/) na omawiany temat? Jeśli tak, to przejrzyj je i zdobądź nowe dane na to zagadnienie.

Osoba chcąca podjąć naukę o tym profilu, musi wykazywać liczne zainteresowania geograficzne i zamiłowanie do podróży. Powinna również cechować się kreatywnością oraz dobrą organizacją czasu. W tym przypadku, bardzo istotnymi umiejętnościami są umiejętność szybkiego podejmowania decyzji i komunikatywność oraz predyspozycje lingwistyczne.

Jeżeli zamierzasz powiązać swoją przyszłość z branżą turystyczno-usługową i jesteś zainteresowany rozpoczęciem studiów o profilu turystyka i rekreacja, nie zwlekaj, rekrutacja na studia 2014 wciąż trwa! Wystarczy, że złożysz określone dokumenty w sekretariacie interesującej Cię uczelni, a już za miesiąc możesz rozpocząć pasjonującą przygodę z tym niebanalnym kierunkiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *