Funkcja przenośników ślimakowych w transporcie technologicznym

Kategorie Transport i przemysłowe aktualności
Jakiekolwiek procesy na produkcji nie mogłyby zaistnieć, bez właściwego transportu technologicznego. Najważniejszym jego działaniem jest dostarczanie kolejnych obrabianych części na konkretne stanowiska, gdzie poddawane są one następnym procesom produkcyjnym.

Profesjonalnie zaplanowane i poskładane systemy transportu technologicznego zapewniają pożądaną wydajność, założoną jakość i bezpieczne warunki pracy. Są przeróżne typy transportu technologicznego. Do najczęściej używanych można zaliczyć na przykład systemy z napędem mechanicznym albo manualnym. Mogą być one także zawieszane na specjalnej konstrukcji wsporczej. Wyjątkowo często stosowane są systemy transportu (zobacz więcej przyczepy wywrotki) podłogowego, które korzystają ze specjalnych wózków. Stosuje się także łańcuchowe i rolkowe.

przenośnik ślimakowy

Źródło: http://www.promus.katowice.pl/

Czasem wykorzystuje się również przenośniki ślimakowe . Są to elementy, które służą do transportu zbóż albo innych towarów sypkich na nieduże odległości. Używa się parę rodzajów przenośników ślimakowych. Urządzenia przystosowane do zmiany położenia pozwalają na poruszanie zestawem w czasie pracy. Dzięki uniwersalnej konstrukcji oraz różnym elementom dodatkowym, które wspomagają pracę, jest to świetne urządzenie, które wykorzystuje się w gospodarstwach rolnych i firmach z innych branż. Takie przenośniki pozwalają na zmienienie kąta przechylenia.

Istnieją też przenośniki pionowe montowane na stałe, używane do pracy przy ścianach budynków, zbiorników i różnych obiektów użytku przemysłowego. Jest to wielka zaleta takiego przenośnika, ponieważ zabiera bardzo mało miejsca i może stać się częścią ciągu technologicznego. Może być także złączony z innymi przenośnikami.
Bardzo popularne w różnych halach magazynowych są także przenośniki poziomie. Umożliwiają one zastosowanie wielu zsypów i nasypów, które mogą być sterowane ręcznie lub elektrycznie.
Zastosowanie przenośników ślimakowych w systemach transportu technologicznego to same zalety. Przenośniki PROMUS gwarantują ogromną wydajność oraz niewielkie zapotrzebowanie mocy, a także niskie koszty zakupu oraz eksploatacji w porównaniu z innymi urządzeniami.