Gdy wreszcie doczekamy się własnego kąta chcemy by było ono idealne. Mamy wreszcie szansę aby wykonać od dawna przemyślane pomysły na aranżację wnętrz. Często jednakże zamiary te trzeba skonfrontować z możliwością naszego konta, osiągalnością upragnionych mebli i dodatków w salonach meblowych i obowiązującą modą. Na jakie aspekty trzeba zwrócić szczególną uwagę?

 

Głównym problemem w kwestii realizacji planów wyposażenia jest powierzchnia mieszkania. Czasami musimy zrezygnować z wymarzonych rozwiązań i skorzystać z możliwości bardziej praktycznych. Jednak, wzorów i pomysłów jest tak mnóstwo, że na pewno wybierzemy coś kompromisowego, co nas zadowoli. Kobiety w większej mierze zwracają uwagę na aranżacje kuchni.

kolorowa lampa wisząca

Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com

Możemy tutaj wybierać między kuchnią otwartą oraz zamkniętą. Ten wybór w oczywisty sposób determinuje późniejsze umeblowanie pomieszczenia. Otwarte kuchnie z blatem albo wyspą zapewniają dużą przestrzeń i otwarcie pomieszczenia na sąsiedni pokój. Dzięki temu będąc w kuchni nie odcinamy się od pozostałych domowników.
Więcej na artaitalia

  

Tak samo kluczowym miejscem w mieszkaniu jest łazienka. Aranżacje łazienek zwykle są zdeterminowane jej powierzchnią a tym samym przymusem wyboru wanny lub prysznica. Ten niezbędny element każdej łazienki w dużej mierze decyduje o sposobie zagospodarowania reszty wnętrza. W współczesnych aranżacjach, właśnie tam architekci pozwalają sobie na puszczenie wodzy fantazji i decydują się na niebanalną tonację oraz wyposażenie.
 
Miejscem, w którym można najbardziej liczyć na zaangażowanie panów jest salon. To pomieszczenie w mieszkaniu jest miejscem, gdzie zazwyczaj cała rodzina spędza wspólnie czas. wystrój (http://lampytanie.pl/1672-lampy-stojace) salonu poza niewątpliwą rolą rozrywkową oraz odpoczynkowa czasami również pełni rolę jadalni. W zależności od prowadzonego stylu życia oraz zagospodarowania wolnego czasu stosownie dopasujemy to wnętrza. Jeśli zwykle przyjmujemy przyjaciół wystrój (pełna analiza) będzie bardziej rekreacyjny. Jeśli zaś zdarza nam się pracować w domu część pomieszczenia wygospodarujemy na kącik do pracy. Jakby nie patrzeć pomysłów na wystrój wnętrz jest tyle ilu ludzi. Pozwólmy więc sobie zbudować miejsce najlepsze dla nas.
Zobacz też