Chociaż nasza aura lubi być bardzo nieprzewidywalna i wiosną często jeszcze leży śnieg lub są minusowe temperatury, to jednak możemy dostrzec kolejność pór roku. A skoro tak, to nie uciekajmy od zmiany opon, mając nadzieję na to,iż uda nam się przejechać okres zimy na letnich oponach i w drugą stronęczęsto ignorujemy fakt,iż może to przynieść dla nas a także naszych pasażerów tragiczne konsekwencje.

ogumienie samochodu

Autor: Jake Archibald
Źródło: http://www.flickr.com

Opony to bardzo znaczący element naszego samochodu, To one przytrzymują pojazd na powierzchni jezdni. Przez to wyjątkowo istotne jest, byśmy dbali o nie szczególnie.

Jeśli sądzisz, że musisz odnaleźć analogiczne posty, to zobacz wskazówki (http://www.sklep.techkar.pl/produkty-techkar/akcesoria-czesci-myjek-cisnieniowych-techkar/czesci-myjek-techkar/pompy-paliwa-techkar,2,3538) – to trochę odmienny punkt widzenia, ale także jest warty uwagi.

Nigdy nie możemy na oponach skąpić, gdyż nieprawidłowo wybrane opony są w stanie spowodować odczepienie się auta od powierzchni, co może zakończyć się niebezpiecznym dla naszego życia zderzeniem. Wybierajmy zawsze opony – więcej dowiesz się na tej stronie – znanych marek, które dają nam gwarancję najwyższe jakości.

Opony zimowe należy zakupić, kiedy temperatura na zewnątrz spadnie poniżej 7 stopni Celsjusza. Są one przystosowane do pracy w niskich temperaturach, a kształt ich bieżnika umożliwia dobrze odciągać wodę i błoto.Odpowiednia mieszanka opon zimowych nie twardnieje w zimowych warunkach a także umożliwia właściwą przyczepność. Nowe opony na zimę muszą posiadać bieżnik o głębokości co najmniej 4 mm. Opony zimowe musimy montować na każdych kołach —> przejdź dalej.

droga w zimie

Autor: Jimmy Harris
Źródło: http://www.flickr.com

Część właścicieli aut zakłada je tylko na dwa napędowe koła. Nie jest to jednak zbyt rozważne, gdyż przy niespodziewanym skręcie odmienna charakterystyka opon powoduje odmienne zachowania każdej osi, przez co można wpaść w poślizg.

Opony letnie kategorycznie nie powinny być używane zimą —> Hurtopony kierowców nie wymienia opon letnich na zimowe ze względów finansowych. Nierzadko jednak ta nierozważna ekonomiczność może kosztować nas zdrowie lub życie. Sprawdzeni wytwórcy opon oferują ich przeróżne rodzaje, w zależności od rodzaju auta, jaki posiadamy. Najważniejszym kryterium przy wyborze opon letnich jest zdecydowanie jak najkrótsza droga hamowania. Tak samo ważna jest również przyczepność do nawierzchni oraz szerokość kanalików, odprowadzających wodę spod bieżnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *