Jak ważne są w naszym życiu szczegóły i niedoskonałości? Naprawdę istotne, choć staramy się lub ich nie dostrzegamy

Kategorie Umeblowanie, dekoracje, projektowanie i aranżacja wnętrz.
Szczegół robi kontrast, podobnie jak niedoskonałość stwarza coś oryginalnego. To prawda, że czasami drobnostka potrafi odmienić spojrzenie na pewną sprawę, a deficyt doskonałości dopiero odkrywa przed nami rzeczywiste możliwości, takich, jakich nigdy nie widzieliśmy. jakich przenigdy byśmy nie dostrzegli, gdyż byliśmy zaślepieni dążeniem do jak najwyższej doskonałości. Wiedzą o tym perfekcjoniści, oni zawsze wszystko muszą mieć na swoim miejscu, nic nie może wymknąć się spod kontroli. A gdyby tak „zaszaleć”?

ulice miasta

Autor: Mario Mancuso
Źródło: http://www.flickr.com
„Zaszaleć” w takim wypadku oznacza naprawdę mało, dla osoby, której daleko do zagadnienia perfekcjonizmu i porządku, jako coś istotnego. jak gdyby bowiem osoba, która o każdej sprawie myśli i wszystko musi mieć w najlepszym porządku zaczęła troszkę mniej zabiegać o swój tryb działania, to dla osoby z zewnątrz ta zmiana mogłaby być niedostrzegalna. A dla samej zainteresowanej, albo jej otoczenia, które zna jej perfekcyjne funkcjonowanie? To coś by znaczyło.

Odkładając jednakże na bok te dywagacje chcę powrócić do pierwszej myśli: drobnostka i brak doskonałości, to idealny materiał na ciekawe życie pod wieloma kątami. Weźmy nieskomplikowany przykład. Jeśli zawsze będzie się czepiali drobnostek nigdy nie będziemy szczęśliwi, bo zawsze, lecz to zawsze coś nam nie będzie odpowiadało. Rzadko bowiem tego typu osoby są chętne powiedzieć: ”tak, jest naprawdę dobrze”, zawsze jednakże coś wynajdą. Tak samo z niedoskonałościami. Dlaczego osoby perfekcyjne często są samotne? Ponieważ szukają kogoś idealnego, szukają kogoś kto nie istnieje, kogo nigdy nie odnajdą. A jak gdyby tak spuścić z tonu i wybrać osobę ze wszystkimi jej minusami i niedoskonałościami?

Może byłoby to trudne, lecz z biegiem czasu, kto wie? Może ten stan stałby się normalny, a my potrafilibyśmy to zaakceptować.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, jest niezła strona o takiej samej tematyce, jaką trzeba obejrzeć. To doskonały moment więc zrób to!

Tak samo jakbyśmy sobie odpuścili idealny wystrój mieszkania. Na przykład zakupilibyśmy cudowną fototapetę uliczki, lecz nie jesteśmy w stanie nią nacieszyć oczu, bo za każdym razem nam się wydaje, że jest niedokładnie zawieszona, to nie za prosto, to nie tak jak należy i za każdym razem ją poprawiamy. Zamiast tych praktyk, połóżmy się wygodnie na łóżku i cieszmy się tym widokiem, nie myślmy, iż musimy coś poprawiać, coś robić, spokojnie, nic się nie stanie. Nie dopuszczajmy nawet takich myśli. Świetne propozycje takich fototapet odnajdziemy na .