Każdy może przerobić swoją ulubioną maszynę i powiększyć jej atrakcyjność i wyjątkowość.

Kategorie Transport i przemysłowe aktualności
Restrykcyjne przepisy dotyczące ochrony środowiska naturalnego, wymuszają na wytwórcach pojazdów stosowanie w swoich towarach, specjalistycznych rozwiązań do walki z nadmiernym zanieczyszczeniem ekosystemu. Jednym z takich narzędzi jest filtr cząstek stałych DPF/FAP. Filtr DPF (Diesel Particulate Filter) lub z języka francuskiego filtr FAP (filtre à particules), to filtr będący seryjnym wyposażeniem każdego współczesnego pojazdu z silnikiem diesla.

tuning

Autor: Farrell Small
Źródło: http://www.flickr.com
Służy on do właściwego dopalania gazów spalinowych w nowoczesnych silnikach ropniaka i według zapewnień producentów samochodów jest to urządzenie niezawodne i samoobsługowe. O jego żywocie kierowca pojazdu zostaje poinformowany zazwyczaj w chwili, pojawienia się na desce rozdzielczej auta kontrolki filtra cząstek stałych. Jednocześnie spada siła silnika i podnosi się pobór paliwa o 2-3 litry na 100 kilometrów.

Jeżeli opisywany artykuł jest według Ciebie interesujący, ta propozycja (https://sklep.techkar.pl/) na pewno również będzie godna Twojego zainteresowania, ponieważ odnajdziesz tam inne tego typu informacje.

Dodatkowo można zauważyć podniesiony stan oleju w napędzie, ponieważ przybywa w nim paliwa. Filtr cząstek stałych, montowany w przewodach wydechowych napędów wysokoprężnych, ma za zadanie wyeliminowanie emisji czarnego dymu, właściwego dla starszych modeli z napędem diesla. Jedynym skutecznym sposobem jest pozbycie się filtra na stałe czyli trzeba zrobić usuwanie DPF/FAP w S-Perpormance. Ulice pełne są podobnych do siebie samochodów, które nie zwracają na siebie niczyjego spojrzenia. Nikogo nie dziwi więc, że nie brakuje takich zmotoryzowanych, którzy chcieliby odznaczyć się się w drogowym potoku szarości. Jednym ze pomysłów na taki efekt jest tuning, czyli wyposażenie pojazdu w nieprzewidziane przez wytwórcę dodatki. Tuning we Wrocławiu – (profesjonalny tuning samochodów) może dotyczyć właściwości i własności jezdnych samochodu lub jego powierzchowności.

Niektórzy zmotoryzowani, tuningowanie aut utożsamiają z własnym stylem oraz odbierają jako wyrażenie własnej osobowości i odrębności. Dla nich taka rozrywka ma przede wszystkim znaczenie wizualne.Tuning samochodowy z Wrocławia ma za zadanie zmianę wyglądu auta z zewnątrz ale także we wnętrzu. Wewnątrz aut możemy wymienić praktycznie wszystko. Przy przeobrażeniu zewnętrznych części samochodu, najczęściej stykamy się z zastosowaniem atrakcyjnych aluminiowych obręczy, zamontowaniem sportowych tłumików, używaniem przeróżnych gadżetów, progów, spojlerów, zderzaków. Możliwości wprowadzenia przeróbek jest naprawdę sporo, a wszystko zależy od rezerw pieniężnych i fantazji konsumenta.