Leasing i dotacje unijne

Kategorie Na świecie
Nie widzisz szansy na awans, a pragniesz rozwijać się zawodowo? Posiadasz ciekawy pomysł na własną działalność?

Odważ się na prywatną działalność. Zważywszy na to, że osoby noszące się z tym zamiarem, niekoniecznie muszą liczyć na samych siebie pod względem wkładu pieniężnego. Urzędy pracy oferują dofinansowania i kredyty na rozwój firmy.

Business

Autor: Victor1558
Źródło: http://www.flickr.com
Fundusze unijne na działalność gospodarczą to oferta dla tych, którzy mają cel by powołać do życia działalność gospodarczą lub chcą modernizacji już będącego na rynku, jednak nie posiadają wystarczająco dużo własnych środków. Przy finansowym wsparciu ze źródeł zewnętrznych o wiele łatwiej jest zrealizować przedsiębiorcom idee własnego biznesu. Korzystanie z pomocy oferowanej przez fundusze unijne bez wątpienia znacznie wpływa na rozwój firmy a także poprawę jej postrzegania na rynku.

Samo przyznanie dotacji nie upoważnia nas jednak do zaniechania wypełniania obowiązków określonych przez instytucję dofinansowującą.

Przydatny wpis? Jeżeli tak uważasz, przeczytaj towarzyszące porady na rozważany temat – bez marudzenia kliknij tutaj, więcej zobaczysz w linku.

Najważniejszy z nich, to obowiązek utrzymania działalności gospodarczej przez okres nie krótszy niż 12 miesięcy od dnia rozpoczęcia działalności gospodarczej, a w razie niedotrzymania zobowiązania – dokonania zwrotu otrzymanych pieniędzy razem z odsetkami.

Z ofertą dla przedsiębiorców, wychodzą także firmy leasingowe. Dodatkowo, w przypadku leasingu możemy skorzystać z dofinansowania unijnego.

Jakie środki trwałe można wziąć w leasing, w ramach oferty z dotacjami UE?

* maszyny oraz specjalistyczne urządzenia,
* linie produkcyjne i technologiczne,
* maszyny budowlane,
* samochody o różnym przeznaczeniu od aut dla przedstawicieli handlowych po limuzyny dla zarządów,
* budynki.

W leasingu, korzystający angażuje jedynie niewielki własny kapitał i ustala takie raty miesięczne, by pokrywać je z przewidywanych przychodów z leasingowanego przedmiotu. W konsekwencji wykorzystujemy działanie tzw. dźwigni finansowej, ponieważ dzięki pożyczeniu części kapitału na sfinansowanie swojego majątku, będziemy mogli zakupić np.

Nie zwlekaj, zobacz tekst na witrynie (http://gpi-tanks.com/pl/przemysl/napoje-i-soki/), która także Cię zaciekawi. Przeczytasz tam m.in. informację o emocjonującej Cię tu kwestii.

nie jedną maszynę, a dwie i dzięki temu uzyskać większe zyski firmy.