Aby mieć zdrowie i powodzenie, trzeba robić właściwe rzeczy w odpowiednim miejscu i stosownym czasie – mawiają Chińczycy. Tak właśnie ma się rzecz ze spaniem. Od tego czy dobrze wypoczęliśmy, zależy cały dzień.

Sypialnia to pokój szczególny nie tylko z tego względu , iż przesypiamy w niej jedną trzecią życia. Znaczenie ma nawet strona świata na którą wychodzą okna. Nie zapominajmy więc by do spania w domu decydować się na miejsce ciche, mało nasłonecznione oraz położone z dala od głównych drzwi.

w sypialni

Autor: homestilo
Źródło: http://www.flickr.com
Najlepsze strony to północna i zachodnia, w sytuacji gdy nie mieści się tuż obok ruchliwa ulica. Okna od wschodu to przymus wczesnej pobudki. Nie jest to korzystna propozycja szczególnie dla osób energicznych i zapracowanych.
Polecamy zestaw mebli dziecięcych.
Natomiast od południa – sypialnia nagrzewa się cały dzień, toteż wieczorem jest w niej duszno. Trudno więc zapaść nam w sen i wypocząć.

Łóżka nie stawiamy obojętnie w jakim miejscu. Śpiąc, powinniśmy czuć się pewnie, więc wieszanie półek nad naszymi głowami nie jest wskazane.

Wiele ludzi poszukuje interesujących informacji na ten temat problem. Dobrym wyjściem będzie odwiedzić nasz serwis (https://www.amdk.pl/szafki-rtv-mlodziezowe). Naprawdę warto! Zobaczysz, że nie pożałujesz!

Postawmy w zamian szafki poboczne, które sprawią, że przestrzeń obok łóżka stanie się o wiele bardziej kameralna i „otuli nas swymi ramionami”.

duża sypialnia

Autor: Dave Dugdale
Źródło: http://www.flickr.com

Jaki model łóżka powinien spełnić nasze oczekiwania? Taki, który będzie tworzył spójną całość z resztą pomieszczenia np łóżko piętrowe z biurkiem. Kwestia naszego gustu. Jeżeli lubimy styl „wiejski” możemy pokusić się o łóżka drewniane lub kute. Jak wiemy to tkaniny „ubierają” wnętrza, więc w połączeniu z pościelą w kwiaty czy kratę, łóżko będzie prezentowało się pięknie.

Niesamowity nastrój w sypialni wyczarujemy przy pomocy kilku małych lampek stojących czy kinkietów. Otoczmy się ulubionymi przedmiotami, np. rodzinnymi fotografiami, a sypialnia będzie przytulna i osobista.

Jeżeli przytłaczają nas widoki koronkowych firan i babcinych poszewek wybierzmy styl minimalistyczny.

Ciekawi Cię, czym są moje źródła (http://www.takaposciel.pl/koce)? Jeśli tak, to trzeba kliknąć w poniższy link i tam odkryjesz dużo interesujących informacji w tym temacie.

Charakteryzuje się on stonowanymi barwami, prostymi meblami i małą ilością dodatków. Planując pokój, najbezpieczniej jest zredukować wyposażenie do minimum np szafki nocne. Meble mają mieć prostą formę i modernistyczny kształt, więc komody z rysunkiem słojów nie zdadzą egzaminu.

Warto też zatroszczyć się w pokoju sypialnianym o delikatne oświetlenie. Pomieszczenie nabierze większego uroku, a w takim zakątku dużo łatwiej się zrelaksować i odpocząć po wyczerpującym dniu.