Istnieje wiele metod na to, żeby ożywić pomieszczenia w naszym mieszkaniu. Jest to dość istotne, bowiem w zbyt przytłaczających, ciemnych pomieszczeniach atmosfera nie nastraja ani do zabawy, ani do wypoczynku. Co bardziej wprawieni kreatorzy wnętrz wykorzystują liczne sztuczki, aby nadać pomieszczeniom oryginalniejszego, bardziej przyjaznego charakteru, ale chyba najprostszym sposobem jest w tej sytuacji po prostu zabawa kolorami.
Ożywione pomieszczenia winny odznaczać się jasnymi, „ciepłymi” odcieniami. Chodzi tu zarówno o kolor ścian, jak i mebli.

Eleganckie krzesło Anita

Autor: GABER
Źródło: GABER

Oczywiście nie należy przesadzać w drugą stronę – zbytnio pstrokate pomieszczenia bardziej odstraszają niż przyciągają i mogą znacząco wpływać na komfort podczas wypoczywania. Niemniej, jeżeli dobieramy kolory z rozsądkiem, możemy pokusić się o bardziej śmiałe aranżacje. Możemy w tym kierunku wykorzystać przykładowo różne odcienie farb na każdej ze ścian w danym pomieszczeniu albo kupić meble do jadalni czy do salonu w bardziej nietypowej tonacji – np. czerwone lub niebieskie. Kolorowe meble doskonale spiszą się rzecz jasna również w pokoju dziecięcym (np. – łóżka (zobacz materac do łóżka) piętrowe). Tego typu meble dziecięce spodobają się z pewnością naszemu maluchowi, ponieważ dzieci przepadają za kolorowym otoczeniem tym bardziej jeśli przebywają w danym miejscu długi czas (obejrzyj np. te meble do pokoju młodzieżowego).

Zainteresował Cię ten wpis? Więc najedź na link do serwisu szafa przesuwna z lustrem 120 i ciesz się następnymi newsami. W razie jakichkolwiek wahań – zwróć się do nas.

Oczywiście zabawa kolorami zarówno jeżeli chodzi o ściany, jak i meble to jedynie jeden z wariantów na ożywienie pomieszczeń, niemniej najbardziej efektywna i nieskomplikowana. Oczywiście można zatroszczyć się również o to, by umieszczane meble nie tylko posiadały interesującą barwę, ale także nowatorski fason. W tej sytuacji można chociażby zamiast zwykłego fotela kupić do dziecięcego pokoju fotel w formie kwiatu, a do holu zamiast standardowej lampy zamówić dekoracyjną lampę np. w formie palmy. Oczywiście to jedynie przykłady, bo opcji na rynku w tym względzie jest naprawdę wiele. Chodzi o to, by wybierać meble – i to nie tylko meble dziecięce – w bardziej nietuzinkowych, wymyślnych kształtach. Dzięki temu rzucają się one w oczy, a i całe pomieszczenie nabiera wówczas bardziej ciekawego charakteru, sprawiając, że chętnie się w nim przebywa. Unikajmy natomiast szarych, ciemnych kolorów – pomieszczenie nie tylko się wówczas optycznie zmniejsza, ale i wpływa negatywnie na nasze samopoczucie.