Widok wysłużonej, niegdyś nowej, szafki z drewna już nie wprawia cie od rana w dobry nastrój, więc sprawdzasz w kalendarzu grafik wywozu odpadów wielkogabarytowych? Irytuje Cię nudna, biała lodówka? Służymy radą! Zamiast wydawać pieniądze na nowe komody, stoły czy lodówki, zechciejmy podarować nowe życie tym, które straciły swą dawną świetność. Wystarczy czasem chwila, by stały się oryginalną ozdobą wnętrza.

mieszkanie

Źródło: flickr.com
Chwyćmy więc za pędzle, walki i po starannym oczyszczeniu pomalujmy meble. Powinniśmy zdecydować się na kolor współgrający ze stylem wnętrza, tak aby nowy mebel stał się jego ozdobą. Aby metamorfoza była jeszcze ciekawsza, możemy go fantazyjnie ozdobić. Mogą być to kupione lub wycięte przez nas szablony lub cieszące się wielką popularnością naklejki. Za „malarskie płótno” posłużyć nam może nawet nudna lodówka. W krótkim czasie, odmienimy kuchenne wnętrze, naklejając naklejki na lodówkę – . Okleiny mogą przedstawiać wszystko – co nam się tylko zamarzy, dekorując pomieszczenie kuchenne, jak i przykrywając wszelkie zadrapania.

Warto zaznajomić się również z techniką decoupagu. To prosta, znana od bardzo dawna, a jednocześnie dająca rewelacyjne efekty technika ( zobacz również technika hydrauliczna) zdobienia przedmiotów. Przedmiotów zapomnianych, które lata świetności maja już od dawna za sobą, jak i tych nowych, aby nadać im oryginalności, niepowtarzalności i stylu. Aby zapoczątkować naszą przygodę wraz z techniką docoupage przydatna jest odrobina chęci, nożyczki, papierowy motyw który mamy w planach przykleić na przedmiot, klej a także warstwa nawierzchnia zabezpieczająca nasze dzieło czyli lakier.

kuchnia

Autor: Candy Polska Sp. z o.o
Źródło: Candy Polska Sp. z o.o
Przede wszystkim zaplanujmy jak będzie wyglądał wzór, który stworzymy. W zależności od tego na jakim surowcu będziemy pracować, należy użyć kleju do danej powierzchni. Klej najlepiej jest kłaść na przedmiot, który będzie wyklejany, jak i na same materiały. Po całkowitym wysuszeniu obleczmy wierzchnią część lakierem. Ważne jest by nie nakładać nowej warstwy gdy wcześniejsza jeszcze nie jest sucha. Pożądany efekt uzyskujemy , kiedy po muśnięciu dłonią powierzchni, nie mamy nieprzyjemnego wrażenia zgrubień.

Dzięki tym prostym i stosunkowo tanim metodom zapomniane sprzęty zamienią się w prawdziwe dzieła sztuki.