Zupełnie świeży wystrój pokoju – fototapety

Kategorie Umeblowanie, dekoracje, projektowanie i aranżacja wnętrz.
Dzisiejszy świat to nieustanna gonitwa za uciekającym czasem. Niełatwo w nim znaleźć choćby chwilę na to, by, przystanąć na moment, spojrzeć w górę i zobaczyć jaki piękny jest świat: czar renesansowych kamienic czy zachwycić się feerią barw w mijanym codziennie parku.

Na nasze szczęście wspaniałe możliwości dzisiejszej techniki druku wielkoformatowego pozwolą nam wyczarować takie miejsca we własnym domu.

dekoracja

Autor: Steve Rainwater
Źródło: http://www.flickr.com

Wyobraź sobie słoneczną Grecję… Świeżo zerwaną paprykę, oliwę z oliwek czy soczyste słodkie winogrona. Twoje kuchenne królestwo stanie się małą grecką wysepką, na którą możesz się udać o każdej porze dnia i nocy przygotowując posiłek. Wystarczy, że przykleisz na jednej ze ścian lub wypełnisz wnękę obok lodówki zdjęciem apetycznych winogron, limonek sprawiając, iż rozejdzie się boski aromat skromnej acz jakże uroczej lawendy z greckich poletek. Grecja może towarzyszyć nam również w saloniku, jeśli pokusimy się o obraz klimatycznej wąskiej, pnącej się w górę fototapety uliczki oraz spadającą z nich kaskadami winoroślą. Dobrze jest wzmocnić efekt i zastanowić się nad propozycja fototapety 3d. Patrząc na taki obraz dostrzegamy obiekty, które są w oddali i ulegamy złudzeniu otwarcia przestrzeni w w naszym wnętrzu – dzięki temu zabiegowi pomieszczenie wydaje się większe.

Nie ma miejsca, nie ma klimatu, które ograniczyłby nasze marzenia, jeżeli skorzystamy z oferty fototapet. Dzięki tym niesamowitym obrazom możemy zapewnić naszemu dziecku zwiedzanie nowych galaktyk albo udać się do pobliskiego SPA w własnej łazience. Jeżeli chcemy zaimponować dziecku, wyczarujmy dla niego wyścigowy, czerwony samochód, który tylko czeka, aby rozpocząć nim w daleki świat. Każde pomieszczenie, zaczynając od kuchni, jadalnię czy pokój dziecka możemy zmienić w każde na świecie miejsce, o które marzy nam się zobaczyć. W dzisiejszych czasach fototapety to nie jedynie imponujące kolory i widoki, ale także nowoczesne materiały oraz techniki druku. Słoneczny salon (apartamenty nad morzem sprzedaż) z oknami wychodzącymi na stronę południową nie ogranicza nas. Jeśli zaprosimy do niego słonia afrykańskiego barwy nie ulegną zmianie przez lata, zaś my będziemy mogli się nim cieszyć tak długo, aż zatęsknimy za klimatem pustyni…lodowej, Antarktydy.