Hydromasaż to technologia która zdobywa łazienkach coraz to większą popularność. Dzięki takiemu rozwiązaniu komfort kąpieli staje się jeszcze większy a zapewniany nam masaż umożliwia wypoczynek dla ciała. Nim jednakże będziemy się cieszyć z owych wszystkich zalet należy się zastanowić którą wannę z hydromasażem nabyć.

link

Autor: Karen Highland
Źródło: http://www.flickr.com
Jak na ogół na początek powinniśmy ocenić nasze możliwości ekonomiczne. Powinniśmy się liczyć z tym, że czeka nas o wiele większy wydatek aniżeli normalnie. Związane to jest ze skomplikowaniem mechanizmu takiej wanny. Jak łatwo się domyślić im wanna tańsza tym system o mniejszych możliwościach i niekiedy bardziej awaryjny. Z kolei droższe wanny są wyposażone w dodatkowe funkcje i przeróżnego typu dodatki, które za zadanie mają uprzyjemniać nam kąpiel. Musimy przemyśleć na ile są nam niezbędne przeróżnego rodzaju akcesoria. Przemyślmy czy na pewno są nam niezbędne dziesiątki trybów masaży i dalszych parametrów. Za wszelkie podobne udogodnienia dodatkowo płacimy, a może się okazać, że wcale nie będziemy z nich korzystać.

Następnie należy wybrać formę wanny. Często wybierane są wanny narożne, które zapewniają rozsądne zagospodarowanie powierzchni w łazience. Oczywiście nikt nie powiada, że nie można wybrać wanny prostokątnej. Wybór zależy od naszych indywidualnych upodobań i koncepcji samej łazienki. Aby w pełni korzystać z relaksujących własności hydromasażu, lepiej zdecydować się na wannę głęboką i dużą. Nie najlepszym rozwiązaniem jest montowanie wanny z hydromasażem w ciasnej łazience, jeszcze gorszym – w łazience z nieefektywną wentylacją. Również ważne jest idealnie wypoziomowanie podłoża.

Wybierając miejsce zamontowania trzeba pamiętać, iż urządzenia które wchodzą w skład hydromasażu, montowane poniżej wanny, winny mieć odpowiednią wentylację (fabrykanci nie polecają zabudowywania wanien tego rodzaju płytkami ceramicznymi). Wanna z hydromasażem (strona www) powinna być instalowana dokładnie według zaleceń producenta, przez zawodowców z właściwymi uprawnieniami. Tyczy się to przede wszystkim elektryka, bo wymogi bezpieczeństwa są znaczne (dno wanny, a co jest z tym związane także kabel z puszką montażową, są narażone na działanie wilgotności).