Motywy zaburzeń w odżywianiu u kobiet i ich niebezpieczne efekty

Kategorie Zdrowa dieta
W dzisiejszych czasach zauważalna jest tendencja do dążenia do posiadania chudej sylwetki. Sylwetka taka jest bowiem lansowana jako idealna i pożądana. Dlatego faktem jest drastyczne odchudzanie się u sporej liczby kobiet. Rzecz jasna przy groźniejszej postaci otyłości dieta jest wręcz wskazana. Dużo nadprogramowych kilogramów stanowi bowiem czynnik zagrażający zdrowiu ludzi.

Odchudzanie

U ludzi cierpiących na otyłość jest bowiem dużo większe ryzyko pojawienia się niektórych schorzeń, a także na przykład zawału serca. Głównym skutkiem jest rzecz jasna obniżona sprawność i kondycja organizmu.

Nie czekaj – czytaj (www.apteczka-madrali.pl/93-bariatria), jeżeli zainteresowały Cię wiadomości z tekstu, który dla Ciebie opracowaliśmy. Pod poniższym linkiem wyszukasz dużo detali.

Z drugiej strony jednak drastyczne dążenie do pożądanej szczupłej, a niejednokrotnie wręcz wychudzonej figury może ewoluować w groźne zaburzenia na tle psychicznym, takie jak anoreksja i bulimia.

Anoreksja

Zaburzenia odżywiania- anoreksja

Autor: Benjamin Watson
Źródło: http://www.flickr.com

Zaburzeniem, jakim jest anoreksja, na dzień dzisiejszy bardzo często straszone są kobiety będące na diecie. Oczywiście nie wszystkim ta przypadłość grozi, ale przerażająca jest współczesna częstotliwość jej występowania. Na początku wystepuje typowe odchudzanie, porady (wejdź na stronę w tej kwestii czerpie się z sieci lub od znajomych. Na następnym poziomie jednak kobieta traci umiar w zrzucaniu wagi. Zaczyna się głodzić i wykonywać zbyt forsowne ćwiczenia fizyczne. Choroba ta prowadzi do wyniszczenia organizmu, a w skrajnych przypadkach również do śmierci. Z tego powodu tak ważne jest szybkie spostrzeżenie i nazwanie problemu, na przykład przez osoby z najbliższego otoczenia kobiety.

Bulimia
Innym, prawie tak często występującym zaburzeniem jak anoreksja jest bulimia. Choroba ta także zazwyczaj występuje u kobiet. W takich sytuacjach jednak diety dla kobiet (odwiedź stronę) nie są znakiem rozpoznawczym.

Chcesz przeczytać podobne artykuły dotyczące rozważanej tutaj kwestii? Jeśli tak, to kliknij ten odnośnik i przeczytaj wpis z www (http://www.xrayprotect.pl/).

Chore kobiety miewają ataki wielkiego apetytu, który jest w większości przypadków wywołany stresem. W wyniku tego zjadają wszystko, co jest w zasięgu ręki. Nastepną fazą jest poczucie winy. Powodowana wyrzutami sumienia kobieta stara się za wszelką cenę „pozbyć” tego, co zjadła. W tym celu bierze środki na przeczyszczenie i powoduje wymioty. Bulimia także jest bardzo niebezpieczna dla zdrowia i ma następstwa w postaci wyniszczenia i szybszego starzenia się. Podobnie jak anoreksja może doprowadzić do zgonu.