Jak najlepiej zaprojektować otwartą na salon kuchnię?

Kategorie Umeblowanie, dekoracje, projektowanie i aranżacja wnętrz.
W każdym mieszkaniu niby wszystko wygląda tak samo. Jest miejsce gdzie śpimy i gdzie przygotowywane są posiłki i miejsce do kąpieli. Ale, jeśli chodzi o szczegóły to każde wnętrze mieszkania jest całkiem inne. Nawet, jeżeli np. kuchnia jest połączona z salonem, to i tak w niemalże każdym mieszkaniu pomysł na takie połączenie będzie całkiem inny.

kuchnia i jadalnia

Autor: Ben Heinrich
Źródło: http://www.flickr.com
Każda aranżacja kuchni połączonej z małym salonem zależy od koncepcji domowników. oczywistością jest, że najpierw należy wziąć pod uwagę metraż każdego pomieszczenia. Gdy salon jest rzeczywiście niewielki, to nie powinniśmy dawać do niego wielkiego stołu, przy którym mielibyśmy spożywać obiady i kolacje. Lepiej zaaranżować w salonie przestrzeń, gdzie będzie można zjeść deser, ale też da się przy okazji posiedzieć ze znajomymi. Stół skandynawski stół nie musi być jakiś duży, ale trzeba zadbać o to, żeby w kuchni był blat, gdzie będzie można zjeść w spokoju posiłek. Można też wziąć pod rozwagę na podobę baru, co oddzielałoby kuchnię od salonu. Ale, jeśli salon jest mały lepiej lepiej pomyśleć o tym, by zaznaczyć przejście z kuchni do salonu inną podłogą. Chociaż z drugiej strony, żeby całość wyglądała na większą lepiej wybrać taką samą podłogę. Tak, więc możliwości jest wiele, a wszystko przy aranżacji rozbija się o dany lokal i pomysły ludzi, którzy w danym miejscu zamieszkają.

Kuchnia i salon, jako całość

Jadalnia

Autor: Jim Larrison
Źródło: http://www.flickr.com

Bardzo powszechne jest łączenie salonu z kuchnią. Zwłaszcza, kiedy mieszkanie jest niewielki, a domownicy chcą zyskać parę dodatkowych metrów. Czasem już deweloper (nadzór inwestycyjny) zadbał o takie połączenie, a kiedy indziej trzeba coś zburzyć, żeby mieć taką przestrzeń. Oczywiście jest to możliwe w przypadku, kiedy pokoju kuchennego od salonu nie odgradza ściana nośna. Jeśli nie ma przeszkód to aranżacja kuchni połączonej z małym salonem będzie dla nas ciekawą przygodą. Bo jednak należy we właściwy sposób wszystko dopasować. Nie możemy wymyślić sobie czerwonej kuchni i wybrać zieleń do salonu, bo wszystko razem będzie źle wyglądało.

Najlepiej przy małym metrażu wybrać jasne barwy, a intensywne kolory wybrać przy kupowaniu dodatków. Warto też zastanowić się nad tym czy chcemy, żeby wszystko stało na wierzchu, czy może jednak lepiej będzie gdybyśmy wybrali do kuchni szafy bez przeszklonych frontów.